ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 50 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120032
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 23.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7281 ESAS
Muhammen Bedeli
:
167,500 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/7281 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 1620 Ada, 8 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, C Blok 4.Kat 62 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat + 11 Normal Katlı betonarme yapı tarzında inşa edilmiş binanın altıncı normal katindadır. Sitede A, B ve C Blok olmak üzere 3 blok mevcuttur. Bina yeni bina olup asansörlüdür. Keşif anında yerinde yapılan incelemede mesken salon + mutfak (Amerikan Mutfak), 1 oda, banyo-tuvalet, hol, koridor ve balkondan ibarettir. Salon, oda döşemeleri, koridor, mutfak laminat parke; ıslak hacimler ise seramik ile kaplıdır. Duvarlar alçı astar kaplama saten boyalıdır. Pencereler PVC Doğrama, Giriş kapısı çelik, iç kapılar lake kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı mermerittir. Gaz bağlantısı yapılmamıştır. Yatak odasında kalorifer peteği mevcut olup salon kısmında mevcut değildir. Proje ve yerinde yapılan ölçümler neticesinde toplam net kullanım alanı 50,00 m2,dir. Ayrıca taşınmaza ait mimari projede ortak kullanım alanları ve brüt alanla ilgili bilgiye yer verilmemiştir. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Taşınmazın yakın çevresinde Çerkezköy Tepe Ortaokulu bulunmaktadır.Taşınmaz hisseli olup hisselerin tamamı satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Tepe Emlak Konutları Kümeevleri Mevkii Çağlayan Sok. Deliormanlı Sitesi Hillycity No:1 C Blok 4.Kat D:62 (Tapuda İstasyon Mah. 1620 Ada 8 Parsel C Blok 4.Kat 62 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 8.222,35 m2Arsa Payı : 14/8000
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Bina Yüksekliği Serbest, K.A.K.S.(Emsal)=2,25 yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 167.500,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (Takibe konu kredi/borç konut kredi finansmanından kaynaklanması nedeniyle)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 29/05/2014 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Takibe konu kredi/borç konut kredi finansmanından kaynaklanması nedeniyle ihale alıcıları KDV'den muaftır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7281 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR