ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 190 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944077
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : KIZILPINAR MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+2
: 190
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/671 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2016/671 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 147 Ada, 19 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, 5.KAT+ÇATI KATI 26 NOLU BB Nolu Bağımsız Bölüm Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi 147 ada, 19 parsel tapuda 947,00 m1 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+5(çatı piyesîi) normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Merdivenler mermer korkulukları alüminyum doğramadır. Asansör mevcuttur.Mesken binanın 5+çatı katında,girişe göre sağ ön kısımda yer alıp onaylı mimari projesine göre: giriş kat; 3 oda, salon, antre, banyo,wc ve 2 balkon çatı katı 2 oda,hol,banyo ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı katında mutfak dolabı mevcuttur.Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken halihazırda boş olup 190 m2 kullanım alanına sahiptir.Oldukça bakımsız durumda olup tadilat ihtiyacı vardır.Çatı yalıtımındaki anza sebebiyle duvar ve tavanlarında sıva ve boya dökülmeleri meydana gelmiştir. Duvarlar alçı sıva, saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Oda zeminleri laminat parke, antre mutfak, banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri ısıcamlı plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel, dış kapısı çeliktir. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur.Çatı katı bağlantı merdiveni mermer,korkuluğu alüminyum doğramadıı.Doğalgaz tesisatı yapılmamıştır.Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : Kızılpınar Mah. Çınar Sok. No:25 (Tapuda 147 Ada 19 Parsel 5.Kat+Çatı Katı 26 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 947 m2
Arsa Payı : 38/947
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı1/1000 Ölçekli revizyon uygulama imar planına göre konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 6 kat imarlı, TAKS:0.40, KAKS:2.40 yapılaşma şartlarına sahiptir.konut alanında
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 27/01/2012 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/671 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR