ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 145 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960930
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : GAZİ OSMAN PAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7767 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
16.06.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/7767 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 585 Ada, 18 Parsel, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 4.Kat+Çatı piyesi 14 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat + 4 Normal Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş binanın dördüncü normal katında ve çatı piyesinde bulunan 14 nolu dubleks meskendir. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, ortak alanlar tamamlanmıştır. Keşif anında yerinde yapılan incelemede Dubleks meskenin 4. Normal Katta bulunan katı salon, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol, koridordan ve balkondan ibarettir. Dubleks meskenin giriş katı 60,00 m2 net kullanım alanlı ve 30,00 m2 balkon alanlıdır. Salon ve oda döşemeleri laminat kaplama; koridor, mutfak döşemeleri, ıslak hacimlerin döşeme ve duvarları ise seramik kaplamadır. Duvarlar alçı astar çekilmiş saten boyalıdır. Pencereler PVC Doğramadır, camları takılmıştır. Giriş kapısı çelik kapıdır ve daire içi kapılar Amerikan Kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcut olup MDF kaplamadır. Mutfak tezgahı ise mermerittir. Isıtma doğalgaz kat kombisi ile sağlanmaktadır. Dubleks meskenin giriş katından üst katına çıkan daire içi merdivenin yerinde imal edilmiş olduğu görülmüştür.Dubleks meskenin üst katı (çatı piyesi) ise projesinde 15,89 m2 tek bir oda olarak gözüktüğü halde yerinde 85,00 m2 net kullanım alanlı 3 oda ve bir antreden oluşmaktadır. Projesinden aykırı olarak çatı piyesi bu şekilde büyütülmüştür. Dubleks meskenin giriş katı 60,00 m2 ve çatı katı 85,00 m2 olmak üzere toplam 145,00 m2 net kullanım alanı ve ayrıca 30 m2 balkon alam mevcuttur. Dubleks meskenin çatı piyesi oda döşemeleri laminat kaplamadır, koridor döşemesi seramik kaplamadır. Duvarlar alçı astar saten boyalı, kapılar Amerikan Panel kapıdır.Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu her tür ulaşım imkânına sahiptir. Çerkezköy Belediyesine 600,00 Metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Gazi Osman Paşa Mah. Sezer Sok. No:24 4.Kat 14 Nolu Bb (Tapuda 585 Ada 18 Parsel 14 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 539 m2
Arsa Payı : 132/1702
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, Ayrık Nizam 5 kat yapılaşma şartlarına sahip olduğu
belirtilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (takibe konu borç-kredi konut finansmanından kaynaklanmaktadır)
Kaydındaki Şerhler : 05/08/2010 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK.127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7767 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR