ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 145 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077674
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : GAZİ MUSTAFA KEMALPAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 4+2
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/170 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
232,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ

2019/170 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 530 Ada, 19 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 8 nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat + 4 Normal Kat + Çatı Piyesi betonarme yapı tarzında inşa edilmiş binanın 4. normal katı + çatı piyesindedir. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. Bina yüzde yüz seviyesinde tamamlanmış bir yapıdır.Keşif sırasında yerinde yapılan incelemelerde mesken belediye onaylı mimari projesinden farklı olarak dubleks mesken olarak inşa edilmiştir. Mimari projesine aykırı olarak projede olmayan bir çatı piyesi katı yapılarak çatı piyesi katma daire içinden bağlantı verilmiştir. Ayrıca mimari projesinde yatak odası olarak görülen mahalde mutfak, mutfak olarak projede görülen alanda yatak odası mahalli yapılmıştır. Mimari projesine aykırı olarak yapılan bir diğer husus da projede çocuk odası ve salon bağlantılı olarak görünen balkon alanın 5,4 m2?si çocuk odasına dahil edilerek daire içi alan kazanılmıştır.Dubleks meskenin 4. Normal kattaki giriş katı salon, 2 oda, mutfak, banyo- tuvalet, hol, koridor ve balkondan ibaret olup 65,00 m2 net kullanım alanlı ve emsal alana dahil olmayan 20,00 m2 balkon alanlıdır. Salon ve oda döşemeleri laminat kaplamadır; mutfak ve koridor zeminleri seramik kaplamadır. Islak hacimler duvar ve döşemeleri ise seramik ile kaplıdır. Duvarlar alçı kaplama saten boyalıdır. Oda tavanlarında kartonpiyer imalatı mevcuttur. Pencereler PVC doğrama ve ısı camlıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan Panel kapıdır. Dairenin ısıtması doğalgaz ve kat kombisi ile sağlanmaktadır. Mutfak dolapları MDF kaplamadır, mutfak tezgahı ise mermerittir. Daire içinden dubleks dairenin çatı piyesi katma ahşap merdiven kaplamalı ve ahşap küpeşteli daire içi merdiven ile çıkılmaktadır.Dubleks meskeninin üst katı olan çatı piyesi katı ise keşif günü yerinde yapılan incelemede salon, 2 oda, antre, banyo-wc mahallerinden oluştuğu görülmüştür. Salon, oda ve koridor döşemeleri laminat kaplamadır. Islak hacim duvar ve döşemeleri seramik ile kaplıdır, fakat keşif sırasında dubleks meskenin çatı piyesi katında bulunan banyo-wc mahallinde alafranga tuvalet, duşa kabin, lavabonun mevcut olmadığı, yerinden söküldüğü de görülmüştür. Çatı piyesi iç cephe duvarlar alçı kaplama saten boyalıdır. Pencereler PVC doğrama ve ısı camlıdır, iç kapılar Amerikan Panel kapıdır. Dubleks meskeninin üst katta bulunan çatı piyesi katı 80,00 m2 net kullanım alanlı olarak ölçülmüştür.Sonuç olarak 3 bağımsız nolu dubleks meskenin 4. Normal kat + çatı piyesinden oluşan toplam kullanım alanı ise 65,00 m2 + 80,00 m2 = 145.00 m2 net kullanım alanlı 4+2 dubleks meskendir. Ayrıca projesinde ortak kullanım alanlarına ve bağımsız bölüm brüt kullanım alanına dair bilgi bulunamamıştır.Mesken Çerkezköy Belediyesi toplu konutlaşma alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Çerkezköy Belediyesine 460,00 metre kuş uçuşu uzaklıktadır.
Adresi : Gazi Mustafa Kemal Paşa Mah. Lofçalı Sok. No:5 4.Kat 8 Nolu Bb (Tapuda 530 Ada 19 Parsel 8 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 402 m2
Arsa Payı : 183/1804
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam 5 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 232.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 18/06/2009 tarihli yönetim planı,
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/170 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR