ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 140 m² dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045621
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : VELİKÖY MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 03.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5349 ESAS
Muhammen Bedeli
:
224,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ
2019/5349 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 228 Ada, 6 Parsel, VELİKÖY Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, 5. + Çatı Piyesi Kat, 20 Nolu Dubleks Mesken tam hisse kayıtlıdır. Taşınmaz Bodrum + Zemin + Asma + 5 Normal Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş beşinci normal katı ve çatı katindadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, çatısı, ortak alanları tamamlanmıştır, yüzde yüz seviyesinde bitmiş binadır. Keşif sırasında yerinde yapılan incelemede dubleks meskenin 5. Normal kattaki giriş kısmı salon, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol, koridordan ve balkondan ibarettir. Dubleks meskenin giriş katı 80,00 m2 net kullanım alanlıdır. Salon, odalar, koridor ve mutfak döşemeleri laminat kaplamadır. Banyo-Wc döşeme ve duvar ise seramik kaplamadır, tavanı ise asma tavandır. Duvarlar alçı astar çekilmiş saten boyalıdır. Tavanda kartonpiyer imalatı vardır. Pencereler PVC Doğrama, camlar ısı camdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar camlı lamine levha kaplamalı kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı granittir. Radyatör peteklerinin ve kat kombisinin yerinde mevcut olmadığı görülmüştür. Dubleks meskenin giriş katından çatı piyesine daire içinden ahşap merdiven ile çıkılmaktadır. Dubleks meskenin çatı piyesi kısmı ise salon, 2 oda, antre, koridor, banyo-wc ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Duvarlar alçı kaplama saten boyalıdır. Bu katta da radyatör peteklerinin yerinden söküldüğü görülmüştür. Kapılar lamine levha kaplamalı kapıdır. Çatı piyesine daire içi ahşap merdiven ile giriş haricinde çatı katı kat holünden çelik kapı ile giriş verilmiştir. Çatı piyesi 50,00 m2 net kullanım alanlıdır. Dubleks meskenin giriş katı 80,00 m2 net kullanım alanlı ve çatı piyesi 60,00 m2 net kullanım alanlı olmak üzere dubleks mesken toplam 140,00 m2 net kullanım alanlıdır. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina her türlü ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : Tekirdağ İli, Çerkezköy, Veliköy Mah., Vatan Cad., No:3, 5. kat, daire 20
Yüzölçümü : 546,52 m2 Arsa Payı : 3400/54652
İmar Durumu : Çerkezköy Bel. Başk. ilgi sayılı sayılı yazılarına göre İmar Planında “Ticaret Alanı” fonksiyonunda kalmakta olup, bitişik nizam 6 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 224.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı:31/10/2018 ( Tapu kaydında olduğu gibi )
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıtlarında Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, Veliköy Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 209 Ada, 3 parselde kayıtlı 579,24 m2 alanlı taşınmaz arsa içindeki 2250/57924 arsa paylı, 1. Normal Kat, 7 Bağımsız no’ lu mesken tam hisse kayıtlıdır. kıymet takdiri istenilen mesken Bodrum + Zemin kat 4 Normal Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş birinci normal katindadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, çatısı, ortak alanları tamamlanmıştır, yüzde yüz seviyesinde bitmiş binadır. Keşif sırasında yerinde yapılan incelemede Mesken salon, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol, koridordan ve balkondan ibarettir. Mesken 70,00 m2 net kullanım alanlı: ortak kullanım alanları da dahil edilirse 90,00 m2 brüt kullanım alanlıdır. Salon, odalar, koridor döşemeleri ve mutfak döşemeleri laminat kaplamadır. Banyo-Wc döşeme ve duvar ise seramik kaplamadır. Duvarlar plastik boyalıdır. Tavanda kartonpiyer imalatı vardır. Pencereler PVC Doğrama, camlar ısı camdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar camlı lamine levha kaplamalı kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı granittir. Isıtma doğalgaz kat kombisi ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Parselin yakınında Veliköy İlkokulu bulunmaktadır.
Adresi :Tekirdağ İli, Çerkezköy, Veliköy Mah., Atatürk 18 Sk., No:2, 1. kat,daire 7
Yüzölçümü : 579,24 m2Arsa Payı : 2250/57924
İmar Durumu : Çerkezköy Belediye Başkanlığı ilgi sayılı sayılı yazılarına göre İmar Planında “Ticaret Alanı” fonksiyonunda kalmakta olup, bitişik nizam 5 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 133.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı:07/04/2016, AT otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır. (Tapu kaydında olduğu gibi)
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5349 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR