ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 135 m² dubleks daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062674
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : GAZİ MUSTAFA KEMALPAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
: 135
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/914 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/914 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 440 Ada, 1 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 5.kat+çatı piyesi 12 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat + 5 Normal Kat + Çatı Piyesi betonarme yapı tarzında inşa edilmiş binanın 5. normal katı + çatı piyesindedir. Binanın ortak alanları tamamlanmamıştır. Yüzde yüz seviyesinde tamamlanmış yapıdır.Dubleks meskenin 5. Normal kattaki giriş katı salon, 2 oda, mutfak, koridor, hol, banyo-wc ve balkon mahallerinden ibaret olup 80,00 m2 net kullanım alanlıdır. Salon ve oda döşemesi laminat parkedir. Mutfak ve koridor döşemesi ise seramiktir. Duvarlar alçı kaplama saten boyalıdır. Pencereler PVC doğrama ve ısı camlıdır. Giriş kapısı çeliktir. Daire içi kapılar lamine levha kaplamalı kapıdır. Tavanda kartonpiyer imalatı vardır. Isıtma doğalgaz, kat komisi ile sağlanmaktadır. Daire içinden dubleks dairenin çatı piyesi ahşap merdiven ile çıkılmaktadır. Banyo-Wc duvar ve döşeme seramik kaplamadır. Mutfak dolapları MDF kaplama olup mutfak tezgahı mermerittir.Dubleks meskeninin üst katı olan çatı piyesi katı ise keşif günü yerinde yapılan incelemede salon, oda, antre ve teras alanlarından oluşmakta olup 55,00 m2 net kullanım alanlıdır. Çatı piyesi duvarları ise alçı kaplaması yapılmış saten boyalıdır. Çatı piyesindeki banyo-wc duvar ve döşeme seramik kaplamadır. Oda ve antre tavanı ise led aydınlatmalı alçıpan asma tavandır. İç kapılar lamine levha kaplamalı kapıdır. Dubleks meskenin giriş katı net 80,00 m2 ve çatı piyesi net 55,00 m2 olmak üzere toplam 135,00 m2 net kullanım alanlı ve ortak kullanım alanları dahil edilirse 156,00 m2 brüt kullanım alanlıdır.Mesken Çerkezköy Belediyesi toplu konutlaşma alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Çerkezköy Belediyesine 1.040 metre kuş uçuşu uzaklıktadır. Parsel yakınında Çerkezköy Çenter Alışveriş Merkezi ve Özel Optimed Hastanesi bulunmaktadır.
Adresi : Gazi Mustafa Kemal Paşa Mah. Atatürk Cad. No:130A 5.Kat+Çatı Piyesi 12 Nolu Bb (Tapuda 440 Ada 1 Parsel 12 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 588 m2Arsa Payı : 50/588
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam 6 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (arsa birim m2 değerine göre belirlenen KDV oranıdır.)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 09/06/2017 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincig ünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/914 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR