ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 130 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911174
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : FEVZİ PAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/529 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/529 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 694 Ada, 7 Parsel, FEVZİ PAŞA Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi, Güveniş Caddesi, öztaş Apt. No;94. Tapu kayıtlarında 694 ada, 7 parsel 2 kat 4 No.lu bağımsız bölüm tam hisse .................... adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir
Tespit dosyasının incelenmesi ve 22.05.2018 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşif esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır.
Çerkezköy İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi 694 ada, 7 parsel tapuda 544,O0m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrunHzemin+5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Asansör mevcut olup aktif değildir.Doğalgaz sistemi döşelidir, Merdiven döşemeleri mermerdir.Mesken binanın 2 katında yer alıp, onaylı mimari projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Bahsi geçen mesken boş olup 130 m2 kullanım alanına sahiptir. Ana bina girişine göre sol tarafta kalmaktadır. Duvarlar alçı sıva ve saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke, antre ve mutfak kalebodur ile döşelidir. İslak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri plastik doğrama, İç kapılar amerikan panel , dış kapısı çeliktir. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy ilçesinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır Ulaşım imkânına sahiptir.
Fevzipaşa Mahallesi 694 ada 7 parsel numaralı parsel 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama imar planında konut+kentsel ve bölgesel iş merkezleri alanı fonksiyonunda kalmakta olup,ayrık nizam 6 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahiptir,
Yapının sınıfı ve grubu 3b dir yapının 2007 yılında yapılmıştır 3. derece deprem bölgesindedir. 7 adet kat olup 13 adet bbn vardır.bina asansörlüdür.
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ îlı .Çerkezköy İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi 694 ada, 7 parsel,
2.kat,4 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın 180.000,00 TL(Yüzseksenbin) dir
Adresi : Fevzipaşa Mah Güveniş Cad Öztaş Apt No 94 Kat 2 Daire 4Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 544,00 m2
Arsa Payı : 32/544
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ MERİ REVİZYON UYGULAMA İMAR PLANINDA KONUT+KENTSEL VE BÖLGESEL İŞ MERKEZİ ALANI FONSİYONUNDA KALMAKTA OLUP AYRIK NİZAM 6 KAT İMARLIDIR
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI 08/05/2007
1. Satış Günü : 11/01/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/529 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR