ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 130 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093843
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : FEVZİ PAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1435 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
178,500 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/1435 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 725 Ada, 1 Parsel, FEVZİ PAŞA Mahalle/Köy, A3 Blok 2.Kat 11 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken, Çerkezköy İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi 725 ada, 1 parsel tapuda 5.083,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde beş adet blok bulunmaktadır. A3 blok betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Asansör mevcut, doğalgaz sistemi döşelidir. Mesken binanın 2. katında girişine göre sağ arka kısımda yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre; 3 oda,salon, mutfak, antre,koridor, banyo,wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken boş olup aktif olarak kullanılmamaktadır. Net 105 m2 ,brüt ise 130 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva ve saten boyalıdır. Salon, mutfak, antre tavanı stropiyer ile kaplıdır. Oda zeminleri, antre laminat parke, mutfak zemini fayans döşelidir. Meskenin pencereleri ısıcamlı plastik doğrama, iç kapıları ahşap ,dış kapısı çelik olup, mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.Balkonlar camlı plastik doğrama ile muhafaza edilmiştir. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde olup; Elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Adresi : Fevzipaşa Mah. Yusuf Sok. (Tapuda 725 Ada 1 Parsel A3 Blok 2.Kat 11 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 5.083 m2 Arsa Payı : 92/9756
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama planında ayrık nizam, 6 kat imarlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 178.500,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (Takibe konu kredi/borç konut kredi finansmanından kaynaklanmaktadır)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 29/021996 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Takibe konu kredi/borç konut kredi finansmanından kaynaklanması nedeniyle KDV'den muaftır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1435 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR