ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 120 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037198
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : KIZILPINAR MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/829 TLMT
Muhammen Bedeli
:
152,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 11:25
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/829 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 423 Ada, 26 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, 5.Kat 18 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Tekirdağ ili,Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi 423 ada, 26 parsel tapu kaydında 658,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplıdır. Asansör mevcut olup doğalgaz sistemi döşelidir. Merdivenler mermer korkulukları alüminyum doğramadır. Mesken ana bina girişine göre sol ön kısımda 5. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo,wc ebeveyn banyosu ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken de kiracı ikamet etmekte olup net 95 m2, brüt ise 120 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Salon tavanı spot aydınlatmalıdır. Antre,mutfak ve odaların zeminleri laminat parke, banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin iç kapıları laminat panel dış kapısı çeliktir.Pencereler ısıcamlı plastik doğramadır. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı ve mermerit tezgah mevcuttur.Isınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkanına sahiptir.
Adresi : Kızılpınar Mah. Birdal Sok. No:13 (Tapuda 423 Ada 26 Parsel 5.Kat 18 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 658 m2Arsa Payı : 38/658
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli meri revizyon uygulama imar plamnda Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, ayrık nizam 6 kat imarlı, T.A.K.S.=0,40, K.A.K.S.=2,40 yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 152.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (takibe konu kredi/borç konut finansmanından kaynaklanması nedeniyle)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 15/12/2016 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca takibe konu kredi/borç konut finansmanından kaynaklanması nedeniyle KDV'den muaftır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK.127.Maddesi gereğince adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) ve mernis adresi tespit edilemeyen, kaydı olmayan alakadarlara ve diğer takip ilgililerine gönderilen satış ilanı tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu gazetede yayınlanacak satış ilanınıntebliğ yerine kaim olmasına.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/829 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR