ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 120 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077664
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1443 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/1443 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 1620 Ada, 8 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, C Blok 1.Kat 10 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mahallesi 1620 ada, 8 parsel tapuda 8.222,35 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde A,B ve C olmak üzere 3 adet blok mevcuttur. C blok; bodrum+zemin+asma+11 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi alüminyum panel ve mantolama ile kaplıdır. Merdivenler mermer,korkuluklar alüminyum doğramadır. Asansör mevcut olup aktif değildir.Doğalgaz sistemi mevcuttur. C blok site içerisinde yer alıp çevre düzenlemesi yapılmıştır. Mesken binanın 1. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon,mutfak,hol,banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktatır.Mevcutta ise salon+mutfak ve 3 oda haline getirilmiştir.Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Meskenin bulunduğu konumun çevresinde çok katlı site şeklinde binalar mevcut olup yapılaşma yoğundur. Bahsi geçen mesken de kiracı ikamet etmekte olup net 100 m2,brüt ise 120 m2 kullanım alanına sahiptir. Meskenin duvarları alçı sıva, saten boyalı salon ve hol tavan köşeleri asma,oda tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Hol zemini kalebodur ,oda ve salon laminat parke ile döşelidir.Islak zeminler ve duvarlar tavana kadar kalebodur kaplıdır. İç kapılar laminat ,dış kapısı çeliktir.Pencereler ısıcamlı plastik doğramadır.Mutfakta düz kapak mutfak dolabı ve çimstone granit tezgah mevcuttur. Kombi ve doğalgaz aboneliği mevcut değildir.Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : İstasyon Mah. Hill City Konutları C Blok 1.Kat 10 Nolu Bb (Tapuda 1620 Ada 8 Parsel C Blok 1.Kat 10 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 8.222,35 m2Arsa Payı : 14/8000
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama planında konut alanı fonksiyonunda kalmakta olup E: 2.25 , Hmax= Serbest yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (Takibe konu kredi/borç Konut Kredi Finansmanından kaynaklanması nedeniyle)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 02/06/2014 Tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca KDV'den Muaf (Takibe konu kredi/borç Konut Kredi Finansmanından kaynaklanması nedeniyle) Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1443 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR