ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 115 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077230
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1375 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,150 TL
Birinci Satış Günü
:
02.01.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ

2019/1375 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 1511 Ada, 15 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, A Blok 3.Kat 14 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat 5 Normal + Çatı piyesli Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş A Blok olarak adlandırılan binanın üçüncü katindadır. Derya Konakları olarak adlandırılan sitede çevre tanzimi ve peyzaj işleri tamamlanmış A, B ve C olmak üzere 3 blok mevcuttur. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, çatısı, ortak alanları tamamlanmıştır, yüzde yüz seviyesinde bitmiş binadır. Keşif sırasında yerinde yapılan incelemede Mesken salon, 2 oda, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu,tuvalet,hol,koridor ve balkon hacizmlerinden oluşmaktadır.Mesken 79,00 m2 net kullanım alanlı,96,00 m2 brüt kullanım alanlı ve 115,00 m2 bağımsız bölüm genel brüt alanlıdır. Salon ve odaların döşemeleri seramik kaplamadır. Duvarlar alçı astar çekilmiş saten boyalıdır. Tavanda kartonpiyer imalatı bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadan imal edilmiş olup ısı camlıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar laminedir. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı mermerittir. Mutfakta ankastre fırın, bulaşık makinesi ve davlumbaz bulunmaktadır. Isınması doğalgazlı kombi ile sağlanacak şekilde olup radyatörler asılıdır.Doğalgaz aboneliği yapılmamıştır. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Taşınmazın yakınında hemen yakınında Recep Arif Gabralı İlkokulu ve Mekke Camii bulunmaktadır.
Adresi : İstasyon mah. Gabralı Okul Kümeevleri sok. Derya Konakları Sitesi A Blok 3.Kat D:14 Çerkezköy/ Tekirdağ
Yüzölçümü : 3.600 m2

Arsa Payı : 115/10602
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar Planında Kısmen Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, ayrık nizam 6 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 225.150,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 18/08/2017 tarihli yönetim planı, haciz,ipotek
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1375 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR