ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 105 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112337
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : KIZILPINAR MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/350 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ


2018/350 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 582 Ada, 3 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, C2 Blok 4.Kat 19 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınamaz mesken Çerkezköy İlçesi, Kızılpmar Mah 582 ada, 3 Parsel tapuda 25,547,52 m2 arsa alanlıdır vc arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan C2 blok ; bodrum+zemin 11 normal katlıdır Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephe mantolama ile kaplı, dış cephe boyalıdır. Asansör mevcut olup, doğal gaz sistemi döşelidir. Mesken site içerisinde yer alıp açık otopark mevcuttur. Kızılpmar merkezine 1,5km uzaklıktadır Mesken binanın 4 katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc vc balkon hacimlerinden oluşup toplam 105 m- kullanım alanına sahiptir. Mesken, kullanılmakta olup, bina girişine göre sağ ön kısımda yer almaktadır.Duvarlar alçı sıva, saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyeridir Oda, antre ve hol zeminleri laminat parke, banyo ve mutfak kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır Meskenin pencereleri plastik doğruma, kapılar amerikan pres kapı, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta düz kapaklı mdf mutfak dolabı, granit tezgah mevcuttur Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır Mesken Çerkezköy İlçesi içinde elektrik.su,çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Adresi : Kızılpınar Mah. Millet Cad. Palmiye Grup Konutları No:45 (Tapuda 582 Ada 3 Parsel C2 Blok 4.Kat 19 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 25.547,52 m2
Arsa Payı : 129/90497
İmar Durumu : İnşaat tarzı 06.03.2013 tasdik tarihli Kızılpmar revizyon uygulama imar planına göre konut alanında kalmakta olup, Hmax : Serbest Emsal:3,20 yapılaşma şartlarına sahiptir
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 24/05/2013 Tarihli yönetim planı, Tedaş adına 49 yıllığına işlenmiş kira şerhi
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/350 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR