ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 100 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052049
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/536 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/536 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 843 Ada, 1 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, H Blok Zemin kat 1 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mahallesi 843 ada, 1 parsel tapuda 5.248,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan H blok; zemin+3 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Merdivenler beton, korkuluklar demir doğramadır.Asansör yoktur.Mesken binanın zemin katında,girişine göre sol kısımda yer alıp onaylı mimari projesine göre: 3 oda, salon,mutfak,hol,antre,banyo,wc ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Meskenin bulunduğu konumun çevresinde genellikle 4-5 katlı konut amaçlı binalar mevcut olup yapılaşma orta seviyededir.Bahsi geçen mesken net 100 m2 ,brüt ise 120 m2 kullanım alanına sahiptir. Meskenin duvarları alçı sıva, saten boyalı, tavalar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir Oda ,hol,antre ve mutfak zemini laminat parke ile döşelidir.Islak zeminler ve duvarlar tavana kadar kalebodur kaplıdır. İç kapılar amerikan panel ,dış kapısı çeliktir.Pencereler ısıcamlı plastik doğramadır.Balkonlar camlı plastik doğrama ile muhafaza edilmiştir.Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı ve mermerit tezgah mevcuttur.Iısnması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : İstasyon Mah. Cengiz Topel Cad. No:59 (Tapuda 843 Ada 1 Parsel H Blok Zemin Kat 1 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 5.248 m2 Arsa Payı : 186/13536
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama planında iş merkezi alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam 6 kat yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (takibe konu kredi/borç konut finasnmanından kaynaklanması sebebiyle muaf)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 18/05/1987 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca KDV'den muaftır.(takibe konu kredi/borç konut finasnmanından kaynaklanması sebebiyle muaf)Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/536 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/09/2019


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR