İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çekmeköy'de icradan satılık 3+1 daire

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981388
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : TAŞDELEN MAH. / TAŞDELEN
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/786 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2018/786 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İstanbul 10. İcra Dairesinin 2018/5196 Esas sayılı dosyasından gönderilen talimat gereğince Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, 265 Ada, 15 Parsel, Taşdelen Mahallesi, 3.normal kat, 10.nolu daire Nolu Bağımsız Bölüm satılarak paraya çevrilecektir.
KONUMU-ULAŞIMI-ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ: İstanbul ili, Çekmeköy ilçesi, Soğukpınar Mahallesi, Küpeli Sokak, No:20-22, D:10 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde sultan çiftliği camii, fatma zehra kız anadolu imam hatip lisesi, karaçayır parkı yer almaktadır. Şile otoyoluna 350m, anadolu otoyoluna 8 km mesafede yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: kıymet takdirine konu bağmısız bölümün bulunduğu bina 265 ada 15 parsel nolu ve 463,56 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam arsa niteliğinde betonarme yapı tarzındadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında enerji odası, 2 adet daire, zemin katında, bina girişi 2 adet daire ve 3 normal katında, 2 şer adet daire olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtım kaplamalı dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmakta olup, yangın merdivenli bulunmamaktadır. Söz konusu bina yaklaşık 2 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre ön (güneybatı) cephesinden sağlanmaktadır. Söz konusu bina iyi işçilik ve malzeme ile yapılmıştır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: 3.normal kat, 10 nolu daire, bina girişine göre sağ cephede kalan dairedir. Mimari projeye göre normal katta net 80 m2 alanda salon, mutfak, 3 oda, banyo, duş, antre ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında balkon kullanımlarından bir tanesi odaya çevrilmiş olup, yasal olarak sorun teşkil etmemektedir. Halihazır da söz konusu taşınmaz borçlu mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Salon zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Banyonun zemin döşemesi seramik kaplama, duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgahı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları amerikan panel kapı ve pencere doğramalı PVC dir.
İMAR DURUMU İNCELEMESİ: Çekmeköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 31/10/2018 tarihli E-23503 sayılı belgesine göre; söz konusu parsel 17/10/2008 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Taşdelen uygulama imar planı, 17/01/2014 ve 07/12/2017 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan notları tadilatı kapsamında olup, A-1 lejantlı, E:0.80 konut alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN ADRESİ: Soğukpınar Mah. Küpeli Sok. No:20-22, D:10 Çekmeköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 80 m2 ,Arsa Payı : 12/100
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcuttur. Herkes görebilir.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/786 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019
İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR