İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çekmeköy Mimar Sinan Mahallesinde 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947860
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / ÇEKMEKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 16.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1449 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ

2018/1449 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Çekmeköy Mahallesi, 357 Ada, 10 Parselde4 bağımsız bölüm nolu daire olarak tapuya kayıtlı taşınmazdır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Bina 357 ada, 10 parsel nolu ve 498,75 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam arsa niteliğinde, betonarme yapı binada yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina 2 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat, çatı kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, 2.bodrum katında, binaya ait depo, sığınak, 1.bodrum katında, 1 adet dükkan, zemin katında, 1 adet dükkan, bina girişi, 1.normal katında, 4 adet daire, 2.normal katında, 4 adet daire ve 3.normal katında 4 adet dubleks daire olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 3 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokak göre ön (kuzey) cephesinden sağlanmaktadır. Söz konusu bina orta işçilik ve malzeme ile yapılmıştır. Bağımsız bölüm; 1.normal kat, 4 nolu daire, bina girişine göre sağ ve ön cephede kalan dairedir. Mimari projeye göre normal katta net 70 m2 alanda salon, mutfak, 2 oda, antre, banyo, balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Hali hazırda taşınmaz kiracı tarafından kullanılmaktadır. Salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi fayans kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgâhı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı ve pencere doğramaları PVC'dir. Taşınmaz, ana ulaşım aksları ile sosyal donatılar vb alanlara çok yakın mesafededir. Alt yapısı, suyu ve elektriği ve diğer tüm alt yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır. Cadde üzerindedir ve bunlar değer artırıcı etkenlerdir, değere olumsuz etkisi olan faktörler ise Emlak piyasasının durgun olması,Otopark imkanı olmaması,kat mülkiyetine geçmemiş olmasıdır.

Adresi :Mimarsinan Mahallesi, Aşıklar Çayırı Sokak, No:34, D:4 Çekmeköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 498,75 m2
Arsa Payı : 5/100
İmar Durumu : Parselin bulunduğu bölgede 3194 sayılı İmar Kanunun 18 ve 2981/3290 sayılı kanunun Ek-1 maddesine göre imar uygulaması işlemlerinin yenilenmesi yapılacağından, imar uygulaması sonuçlanıncaya kadar taşınmaz ile ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %8 Söz konusu taşınmaz 01.2013 yılı sonrası ve 12.2016 yılı öncesi yapı olduğu, net 150 m2 altında ve lüks sınıfta olmadığı, emlak rayiç bedeli 500,00-999,99 arası olduğu için (500,00 TL'dir) KDV Oranı % 8 olarak alınması gerekmektedir.(Satış tarihi itibarıyla KDV oranlarında yapılacak değişiklikler uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır, Yönetim planı, Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir, İmar düzenlemesine alınmıştır, Rıhtım Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi ilişik kesme yazısı mevcuttur.(Detayları dosyada mevcut tapu kaydında görülebilir)
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (Satış tarihi itibarıyla KDV oranlarında yapılacak değişiklikler uygulanacaktır.),1/2 tapu harcı ile teslim ve tescil masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1449 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR