GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Cebeci'de 2+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189424
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : CEBECİ MAH. / SULTANGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14686 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/14686 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Sultangazi İlçesi,Cebeci Mahallesi, 2188 ada, 21 parsel de kayıtlı, B Blok,Bodrum.kat, 2 bağımsız bölüm.Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu binada 1 bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 6 katlıdır. Taşınmazın yerinde tamamı mesken nitelikli olup her katta 2 daire bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan 2570 sk. tan projelendirilmiştir. Binanın giriş holü zemini mermer kaplama, merdiven kovası kısmı plastik boya, merdiven basamakları mermer kaplama, merdiven korkulukları demir profil, binanın dış cephe kaplaması yapılmıştır. Yapıda sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 6-7 katlı konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. B.A.K. tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş olan bina, yaklaşık 2 yıllık ömre sahip binanın, elektrik sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcuttur.Taşınmazın Sultangazi Belediyesinden elde edilen projesi ve yerinde yapılan incelemede B blokta ve 1. bodrum.katta merdiven inişinin solunda bulunan dairedir. Pencere korkulukları ferforje demir profilden imal edilmiş olup Pencere karkası olarak pvc esaslı malzeme kullanılmıştır.Dairede 2 oda + Salon + mutfak + antre + banyo ?wc, bölümlerinden ibarettir. Mutfak tezgahı ve dolaplarının yapılı olduğu, oda ve salon zeminlerinin parke, antre ve ıslak zeminleri seramik kaplama, kapıların american kapı, dış kapı ise çelik kapı olduğu görülmüştür. Salonun tavanının su bazlı tavanboyalı ve asma tavan dekorlu olduğu , duvarların plastik boyalı olduğu, banyo+wc de duşa kabin olup duvarların tam boy seramikle kaplanmıştır. Taşınmaz yaklaşık 50,00 m² kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz konum olarak Eski Edirne Asfaltı Cad. ve Cebeci Tramvay Durağı 250 m, Selçuklu Bulvarı 350 m, Sultangazi Belediyesi ve Hükümet konağı 1200 m, takribi yatay uzaklıktadır.Kat irtifakı kurulmuş ancak kat mülkiyetine çevrilmemiştir.
Adresi : Cebeci Mahallesi, 2570 Sk, No:12-18 B Kat:Bodrum, Daire:2 Sultangazi/ İstanbul
Yüzölçümü : 635 m2
Arsa Payı : 15/635
Satışa Konu Borçlu hissesi:Tam
İmar Durumu : Bitişiknizam 4 kat konut alanında kalmakta.Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Kaydındaki Şerhler : Riskli yapı ve otopark bedeline ilişkin taahhütname şerhi vardırBilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 05/11/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul


Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Alacaklının banka olması ve satışı yapılan taşınmazın borçlu veya kefile ait olması halinde bankadan KDV de muaf tutulacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14686 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR