ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çayyolu Mahallesi'nde 7+1 havuzlu dubleks icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021762
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÇAYYOLU MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 7+1
: 645
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11065 Esas
Muhammen Bedeli
:
2,739,338 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2017/11065 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Çankaya ilçesi Çayyolu 13117 Ada 8 parsel 707 m² yüz ölçümlü kargir dubleks bina Rahmiye Metinoğlu ve Osman Metinoğlu adına tapuda 1/2 hisse ile kayıtlıdır. binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon,doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanır. Bodrum Kat; açık mutfak, havuz, kapalı otopark, banyo, kazan dairesi ve antreden oluşur. Bodrum kat doğramaları pvc olup pencerelerde plastik kepenk sistemi vardır. kapalı garaj zemini palladyan döşeme tavanı sıvalı ve plastik boyalıdır. Kazan dairesinde ısıtma sistemi ve su deposu bulunmakta olup kazan dairesinin zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Bodrum katın net kullanım alanı 242,60 m² dir. Zemin Kat; antre, açık ve bağlantılı mutfak , yemek bölümü, kiler, oda wc ve balkondan oluşur. salonun bir bölümü birinci kat tavanına kadar açıktır. ayrıca salonda şömine bulunmaktadır. salona açılan küçük balkon bulunmakta olup, bu balkon zemini seramiktir. mutfakla bağlantılı yemek odasının bir duvarı daha sonradan kağıtla kaplanmıştır. zemin katta bulanan wc iki bölümden oluşur. ( lavabo bölümü-wc bölümü) bu katta bulanan terasın alanı 8 m² dir. zemin katın teras dahil toplam alanı 221,50 m² dir. Birinci kat; koridor, ebeveyn yatak odası, giyinme soyunma odası ekli, iki yatak odası, bir çalışma odası, iki banyo ve iki balkondan oluşur. birinci katta bulanan yatak odalarının ve çalışma odasının zemini ahşap lamine parke, duvarları alçı sıva saten boyalı olup iki odadan da balkona çıkış vardır. birinci katın net kullanım alanı 155,50 m² olup, bu katta iki adet balkonun alanı toplam 26 m² dir. birinci katın balkonlar dahil toplam alanı 181,50 m² dir. Çatı arası kat; bir oda, depo, ve odayla beraber lavabo bölümünden oluşur. çatı arası katın net kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 25,50 m² dir. Taşınmazın kıymet takdiri Ankara 13. İcra Hukuk Mahkemesi' nin 2017/726 Esas sayılı kararı ile tespit edilmiştir. Taşınmazın satış anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı ilanen tebliğ olunur.
Adresi : Çayyolu Mah. 1979 Sok. No:7 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 707 m2
Arsa Payı : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 2.739.338,64 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Çankaya ilçesi Çukurca 26205 Ada 11 parsel 1.013 m² yüzölçümlü 110/1013 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm borçlu adına tam hisse ile tapuda kayıtlıdır. 1. bodrum katta kapalı otopark ve binaya ait ortak alanlar vardır. Asansör vardır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetinden faydalanır. Daire antre, koridor, üç oda, salon, mutfak, banyo, bir balkon ve Ankara ili Çankaya Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü' nün 25/12/2017 gün F. 2927941 sayılı yazısı ekinde mahkemeye gönderilen tapu kaydı bilgilerinde E1 nolu depo vasıflı ekletiden ibarettir. Mutfakta alt-üst dolap , tezgah bulunmamakta olup, sadece kombi ve ayaklı lavabo vardır. Panel radyatörler takılı durumdadır. Balkon zeminleri seramik kaplıdır. pencereler güvenlik amacı ile dışarıyı görebilecek şekilde demir doğrama yapılmıştır. Doğalgaz kombi ısıtma sistemlidir. Taşınmaz yapılan ölçümlere göre 115 m² dir. Mevcut bir adet balkon alanı 7,50 m² dir. Taşınmaz balkon dahil 122,50 m² dir. Taşınmaza ait 78,50 m² yüzölçümünde depo vasıflı eklentisi vardır. Bu eklenti kullanılamaz durumdadır. Tastikli projeye göre eklentiye giriş binanın bodrum katındadır.Taşınmazın kıymet takdiri Ankara 13. İcra Hukuk Mahkemesi' nin 2017/726 Esas 2018/1204 karar sayılı ilamı ile belirlenmiştir. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı ilanen tebliğ olunur.
Adresi : Ankara İli Çankaya İlçesi Çukurca Mah. 450. Cadde 497. Sok. 4/1 Kapı Nolu Aşiyan Apt. Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm. Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.013 m2
Arsa Payı : 110/1013
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11065 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Madde 127 – (Değişik: 2/7/2012-6352/30 md.) İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgili-lerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. Hükmünün dosyamızdan uygulanacağı hususu tüm alakadarlara ihtaren tebliğ olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR