GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çayırova/Akse'de 110 m² daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061753
Şehir : Kocaeli / Çayırova
Semt-Mahalle : AKSE MAH. / ÇAYIROVA
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8627 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
309,386 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/8627 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İli, Çayırova İlçesi, Akse Mahallesi, 2102 Ada, 1 Parselde bulunan 5.767,00m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği A Blok sekiz katlı B Blok sekiz katlı 2 adet betonarme bina ve arsa olan taşınmaz üzerindeki mesken vasıflı B Blok 3. Kat 30 nolu bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Meskenin 35/5767 arsa payı vardır. Adres: Çayırova İlçesi, Akse Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, 452. Sokak ile 405. Sokağa cepheli GÖKDENİZ KONUTLARI isimli sitede B Blok 3. Katta, asansör inişi sol koridorun sonunda soldaki (30) nolu meskendir. Bina bodrum+zeminkat+7 normal katlı yeni yapıdır. Daire üç oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve holden ibarettir. Doğal gaz kombi ısıtmalı bu dairenin duvarları plastik badanalı, kartonpiyerli, odalar ve salon zemini lamine parke, ıslak hacimlerin seramik, banyo tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Plastik ısı cam doğramalı ve iç kapı ve kasaları mobilya kapılıdır. Dairenin brüt inşaat alanı 121,00m² olup, net kullanım alanı 110,00m²'dir. Betonarme türünden olan bu yapının dışı sıvalı, çatılı ve her katta 8 daire mevcuttur. Taşınmaz Gebze şehir merkezine uzak, toplu konut türü yapıların bulunduğu bölgede kalmaktadır. Bahçe düzenli, otoparklıdır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, ulaşım imkanları iyidir.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlı olup, toplu konut alanında kalmaktadır. Hmax:24,50m, TAKS:0,25, KAKS:2,00 olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 309.386,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8627 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR