GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çayırova Akse Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941384
Şehir : Kocaeli / Çayırova
Semt-Mahalle : AKSE MAH. / ÇAYIROVA
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7983 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
370,006 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 11:40
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEBZE 4. İCRA DAİRESİ

2018/7983 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, tapu kaydına göre,Kocaeli İli Çayırova İlçesi Akse Mahallesi 1468 ada 48 parselde bulunan 409,05 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazın üzerindeki binanın 3.katındaki "Çatı Arası Piyesi Bağlantılı Daire" vasıflı (6) numaralı bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. 3547/40905 Arsa payı vardır. Adres olarak Çayırova İlçesi, Özgürlük Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Caddesine cepheli, Demirler Apartmanı isimli, dış kapı numarası 8 olan binada, 3. katta merdivenden çıkışının karşısındaki (6) nolu çatı arası piyesli dubleks meskendir. Dairenin bulunduğu katta üç daire mevcuttur. Daireye girişte, bir oda, salon, mutfak, banyo, antreden ve iki adet balkon bulunmaktadır. İçeriden üst kata merdiven ile çıkıldığında, iki oda, banyo, antre ve önünde 39,00 m² büyüklükte terası mevcuttur. Plastik badanalı, kartonpiyerli, amerikan panel iç, plastik ısı cam dış doğramalıdır. Odalar ve salon zemini lamine parke, ıslak hacimler seramik, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Doğal gazlı kombi ısıtmalı daire, net 111,13 m² olup brüt inşaat alanı 126,00 m² ‘dir. Taşınmazın bulunduğu bina yeni yapıdır, Çevre Şehircilik Bakanlığı 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre 3. Sınıf (B) Grubu yapı türündendir. Çayırova şehir merkezinin çok yakın, çevresi yoğun olarak konut ve işyeri türü yapılarla çevrilidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım imkanları iyidir. Daire, Yavuz Sultan Selim Caddesine cepheli olması değerini müspet yönden etkilemektedir.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Konut Alanında kaldığı, Ayrık Nizam 4 kat, TAKS : 0,40, KAKS : 1,60 ön bahçe çekme mesafesi 5,00 m, yan bahçe çekme mesafesi 3,00 m, olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 370.006,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu Gebze/Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7983 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR