ÇAYELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çayeli Yenipazar Mahallesi'nde 3/1 hisse paylı apartman dairesi icradan satılıktır

ÇAYELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115298
Şehir : Rize / Çayeli
Semt-Mahalle : YENİPAZAR MAH. / ÇAYELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/82 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
55,409 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
 Çayeli icra dairesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇAYELİ İCRA DAİRESİ

2018/82 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Rize İl, Çayeli İlçe, 1504 Ada, 2 Parsel, YENİPAZAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Rize ili Çayeli ilçesi yenipazar mah. 1504 ada, 2 nolu parsel 1. normal kat 3 nolu bağımsız bölüm (24/300) arsa payına sahiptir.binanın 1. katında olup güney batı çephesinde bakmakta.Mesken olarak kullanılmakta. Meskende antre+hol, wc+lav, banyo, 3 oda, 1 salon, mutfak olmak üzere dairenin.brüt alanı 100,98m2 net kullanım alanı 79,92 m2dir.çayeli ilçe merkezinde, karadeniz sahil yolunun 30 metre göneyinde ayrıca İshakoğlu çayeli devlet hastanesi'ne 200 metre uzaklıkta. ulaşım kolay. binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup pencereleri PVC doğramadan yapılmış .mediven sahanlık döşemeleri mermer kaplama olup, duvarları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. binada 1 adet asansör bulunmakta. ısınma sistemi kaloriferlidir.daire içi salon ve odaların döşemeleri lamine kaplama, duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Boydan boya kartonpiyer yapılmıştır. Antrenin döşemeleri lamine kaplı duvarları ve tavanı sıvalı, boyalıdır.Dış kapısı çelik kapı.Yapının yaşı ve kullanım durumu dikkate alınarak %15 oranında yıpranma payı sahip olduğu takdir edilmiştir. borçlu NEJLA YAZICI hissesi( TAŞINMAZIN 1/3 satılacaktır)
Adresi : Yeni Pazar Mah. Sinan Kutlu Bulvarı, No: 6 Kat:1 Daire :3 Çayeli / RİZE
Kıymeti : 55.409,43 TL
İmar durumu : Çayeli beldiyesi'nin 17.04/.2018 tarih E.2739 yazısında belirttiği gibidir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çayeli icra dairesi

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/82 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR