ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çatalca'da 3+1 daire icradan satılıktır

ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01134819
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : FERHATPAŞA MAH. / ÇATALCA
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Bina Yaşı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 19.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/592 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:20
Satış Yeri
:
Çatalca Adliyesi giriş kat Çatalca İcra Müdürlüğü önü Çatalca/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇATALCA İCRA DAİRESİ

2019/592 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Çatalca İlçe, 99 Ada, 1 Parsel, FERHATPAŞA Mahalle/Köy, Yusuf Bey Sokağı Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın parseli Bülbül Sokağa cepheli olup A blok 2. bodrum kat 1 nolu mesken bina halihazır durumuna göre giriş katta, ön, arka ve yan bahçeye bakmaktadır. Binada toplam 12 bağımsız bölüm vardır. Parselin tüm cepheleri yola bakmaktadır. Tamamen bitmiş ve kullanılır vaziyettedir. Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır. Parselin üzerinde 4 katlı 2 adet bina mevcuttur. Yaklaşık 3 yıllık binadır. Meskenin brüt alanı 109,74 m² dir. Net alanı 96,98 m²dir. Giriş kapısı çelik doğrama, iç kapılar amerikan kapı, pencereler PVC doğramadır. Salon, mutfak 3 yatak odası, küçük wc,banyo-wc olarak tefriş edilmiştir. Isınma sistemi doğalgaz petek kombidir. Yerler laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplıdır. Tavanlara kartonpiyer yapılmıştır. Duvarlar alçı sıva ve boyalıdır.
Yüzölçümü : 96,98 m2 net Arsa Payı : 37/800
İmar Durumu : 08/11/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Çatalca merkez ve yakın çevresi revizyon uygulama imar planı içerisinde TAKS:0,45 uygulama koşuluna tabi ikiz nizam 2 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi giriş kat Çatalca İcra Müdürlüğü önü Çatalca/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/592 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR