ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çatalca Ferhatpaşa'da daire icradan satılıktır

ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130815
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : FERHATPAŞA MAH. / ÇATALCA
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/125 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:45
Satış Yeri
:
Çatalca Adliyesi Giriş kat Çatalca İcra dairesi önü Çatalca/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇATALCA İCRA DAİRESİ

2017/125 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili, Çatalca İlçesi, Ferhatpaşa mah.Tahta köprü yolu mevkii,430 Ada, 1 Parsel, B Blok 10 nolu Bağ.Bölüm taşınmaz için yapılan bilirkişi raporunda belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta, merkezi konumda bulunmakta olduğu, toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşımın sağlanabildiği, bölgenin talep edilen mevkilerinde, satılabilir özellikte bulunduğu ,Çatalca merkezine yakın konumda bulunduğu, yapının yaklaşık, 30 yıllık, daire olduğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 129,00 m2
Arsa Payı : 24/2400
İmar Durumu : Belediye imar durumunda ''08/11/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, Çatalca Merkez,ve yakın çevresi Revizyon Uygulama İmar Planında ön bahçe mesafesi 5,00 mt. yan bahçe 4.00mt arka bahçe mesafesi h/2, TAKS:0,25 Ayrık nizam 4 kat uygulama koşuluna tabi konut alanında kalmaktadır.Müdürlüğümüz arşivinde yeralan bahse konu taşınmaza ait herhangi bir yıkım kararına rastlanılmamaktadır'',denilmekedir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi Giriş kat Çatalca İcra dairesi önü Çatalca/İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR