ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çatalca/Ferhatpaşa Mahallesi'nde 185 m² daire icradan satılıktır

ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00991278
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : FERHATPAŞA MAH. / ÇATALCA
Oda Sayısı : 3+1
: 185
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/199 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
575,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Çatalca Adliyesi İcra Dairesi Kalemi Çatalca/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÇATALCA İCRA DAİRESİ

2018/199 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Ferhatpaşa mahallesi, 93 Ada, 54 Parselde kayıtlı 4 nolu bağımsız bölüm nolu taşınmaz
Çatalca ilçesi Ferhatpaşa mahallesi, Ferhat Aygen Sokaga cepheli olup, 3. kat. 4 nolu daire yola , yan ve arka bahçelere bakmaktadır.Binada her katta bir bağımsız bölüm olmak üzere toplam 4 bağımsız bölüm vardır. Parsel üzerinde mevcut binanın doğusu yol, diğer cepheleri komşu parsele ceplelidir. Tamamen bitmiş ve kullanılır vaziyettedir. Rapora konu 4 nolu bağımsız bölüm üçüncü normal katta olup dubleks mesken olarak kullanılmaktadır. Binanın bodrum katı otopark olarak kullanılmaktadır. Dairenin salon ve mutfağı ön yola, üç odası yan ve arka bahçeye bakmaktadır. Ayrıca çatı piyesinde üç adet oda ve teras mevcuttur. Parselin üzeinde giriş bodrumla beraber 5 katlı bina mevcuttur.
Yerinde ve ruhsatlı projesinde yapılan incelemede dava konusu taşınmaz, 3. katta mevcut dubleks meskendir. meskenin emsal alanı 185,53 m2 dir. Giriş kapısı çelik doğrama, iç kapılar amerikan kapı, pencereler PVC doğramadır. Projesinde yapılan incelemede, salon, mutfak, 3 yatak odası, küçük wc, banyo-wc olarak tefriş edilmiştir. Isınma sistemi doğalgaz petek kombidir. Yerler laminant parke , ıslak zeminler seramik kaplıdır. Tavanlara kartonpiyer yapılmıştır. Duvarlar alçı sıva ve boyalıdır.
Adresi : Çatalca Ferhatpaşa mah, Ferhat Aygen Sok. No. 10 Saray Apt. No. 4 Çatalca / İstanbul
Yüzölçümü : Satılacak dairenin yüzölçümü 185,53 m2 dir.
Arsa Payı : 4/12
İmar Durumu : Çatalca ilçesi İmar ve Şehircilik müdürlüğünün yazısında ilçemiz Ferhatpaşa mahallesi 93 Ada, 54 parsel sayılı taşınmaz, 08/11/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Çatalca merkez ve Yakın Çevresi Revizyon Uygulama İmar Planı içerisinde ön bahçe mesafesi 5,00 mt arka bahçe mesafesi h/2 ve yan bahçe mesafeleri: 3,00 mt, TAKS: 0,45 uygulama koşuluna tabi ikiz nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır, denilmektedir.
Kıymeti : 575.000,00 TL
KDV Oranı : %1 ( Cumhurbaşkanı kararı gereğince)
Kaydındaki Şerhler : 22/02/2013 tarih ve 1362 yevmiye nolu " Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır" şerhi ile yükümlü satılacaktır.
1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi İcra Dairesi Kalemi Çatalca/İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/199 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR