ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çatalca Elbasan Mahallesi'nde bahçeli kargir bina icradan satılıktır

ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065904
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : ELBASAN MAH. / ÇATALCA
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/126 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
791,621 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:40
Satış Yeri
:
Çatalca Adalet Sarayı Zemin Kat Çatalca İcra Müdürlüğü Önü Çatalca İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÇATALCA İCRA DAİRESİ

2019/126 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çatalca İlçesi Elbasan mahallesi 491 Parselde kain 4.150,00 miktarlı tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmaz Elbasan mahallesinde bulunda elektrik, su, kanal gibi altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parselin çevresi duvar ile çevrilidir. Kuzey sınırı yoldur. Bahçede araç giriş kapısı ve yaya giriş kapısı vardır. Taşınmazın üzerinde;35,67 m² oturum alanlı tek katlı kargir bina bulunmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı, boyalı, çatısı kiremit örtülüdür. giriş kapısı,pencereleri pvc doğramadır. 18,77 m² kullanım alanlı natamam betonarme havuz bulunmaktadır. 98,38 m² oturum alanlı tek katlı kargir bina bulunmaktadır. yapının dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı kiremit örtülüdür. giriş kapısı, pencereleri pvc doğramadır. 70,68 m² alanlı hali hazırda ahır-depo olarak kullanılan yığma kargir yapı bulunmakta olup sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. 137,15 m² alanlı hali hazırda ahır-depo olarak kullanılan yığma kargir yapı bulunmakta olup sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. 71,00 m² alanlı hali hazırda ahır-depo olarak kullanılan yığma kargir yapı bulunmakta olup sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. 312,50 m² alanlı hali hazırda ahır-depo olarak kullanılan yığma kargir yapı bulunmakta olup sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. 100,00 m² alanlı hali hazırda ahır-depo olarak kullanılan yığma kargir yapı bulunmakta olup sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. Yine taşınmaz üzerinde 15-25 yaşlarında 8 adet servi, 3 adet dut ve 2 adet kayısı ağacı bulunmakta olup taşınmazın 1/2 si borçlu adına kayıtlıdır ve 1/2 hisse satılacaktır.
Adresi : Elbasan Mahallesi, Elbasan Caddesi, Türker Sok.Çatalca İstanbul
Yüzölçümü : 4.150,00 m2
Hisse : 1/2
İmar Durumu : Tarımsal niteliği korunacak alanda imarı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 791.621,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Çatalca Adalet Sarayı Zemin Kat Çatalca İcra Müdürlüğü Önü Çatalca İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.
6-Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırıleceği, bu itibarla %20 nakit teminatın TR82 0001 5001 5800 7290 4929 55 IBAN nolu müdürlüğümüzün Vakıfbank Çatalca Şubesi'ndeki "Emanet Kasa Hesabı"naihale saatinden önce yatırılabilecek ve katılımcıların ihale sırasında banka dekontunu ibraz edebilecekler, ayrıca nakit teminat kabul edilecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR