ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çarşamba/Yukarı Ağcagüney Mahallesi'nde bahçeli ev icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00969871
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : YUKARI AĞCAGÜNEY MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 26.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/916 Talimat
Muhammen Bedeli
:
86,739 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2018/916 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 110 Ada, 5 Parsel, Y.AĞCAGÜNEY Mahalle/Köy, Taşınmaz fiilen ev ve evlerin avlusu ile bahçe olarak kullanılmaktadır. Çarşamba Belediye Başkanlığı Imar ve Şehircilik Müdürlüğünde Çarşamba Belediyesi İmar Planı üzerinde yapılan incelemede Çarşamba Belediyesi İmar Planında Ayrık Nizam Üç Kat (A-3,TAKS:0.30,E:1.00) konut alanına tahsisli olduğu bilgisi edinilmiştir. 110 ada 4 parsel ve 110 ada 5 parsel birlikte ele alındığında Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Çarşamba Belediyesi imar planı üzerinden edinilen bilgiye göre parsellerin yola terk alanı yoktur ve parsellerin komşu parsellerle şuululuk durumu bulunmamaktadır. Taşınmaz mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almakta olup ilçenin merkezine uzak mesafededir. İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batıyaka meydanına harita üzerinde kuş uçuşu 12,2 kilometre mesafededir. Çarşamba Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazlarda yol, altyapı, elektrik hizmetleri vardır. Yanında ve çevresinde bina, işyerleri mevcuttur. Taşınmaz üzerinde 2/3 kısmı bulunan yapı tek katlı yığma inşaat tarzında bir yapıdır. 72 m2 alana sahiptir.Yapı ahır olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephe doğramaları ahşap doğramadır. Yapının dış cephesinin bir kısmı sadece sıvalı kalan kısmı sıvasız ve boyasızdır. Yapı ahşap taşıyıcılı kiremitli çatılıdır.
Adresi : Y. Ağcagüney Çarşamba / Samsun
Kıymeti : 86.739,17 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/916 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR