ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çarşamba/Çay Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962286
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : ÇAY MAH. / ÇARŞAMBA
: 131
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/174 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
112,975 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2018/174 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 138 Ada, 71 Parsel, ÇAY Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Çarşamba Merkez Çay Mah. 138 Ada 71 Nolu Parsel tapu kaydında 638,00 m2 dir. Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden parselin Çarşamba Belediyesi İmar Planında Bitişik Nizam Beş Kat konut alanına tahsisli olduğu bilgisi edinilmiştir.Parsel üzerinde 5 katlı betonarme karkas inşaat sisteminde yapılmış iki bloktan oluşan yapı bulunmaktadır.Parselin imar planında yola tahsisli alanının olmadığı bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edinilmiştir.Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu bulunmamaktadır. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır.Parsel ilçenin merkezine de yakın mesafededir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan doğu yaka meydanına harita üzerinde kuş uçuşu 500 metre uzaklıktadır.Yine harita üzerinde Çarşamba Adliyesine kuş uçuşu 500 metre Çarşamba Belediyesine 450 metre mesafededir.Parsel ilçenin yoğun caddelerinden olan Terme Caddesine 2.parseldir.Parsel tapu kaydında beş katlı kargir apartman niteliği taşımaktadır. Çarşamba Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazda yol, altyapı, elektrik, çöp hizmetleri vardır. Parsel yol cephelidir. Yanında ve çevresinde okul, market, bina, iş yerleri mevcuttur.
11 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri :138 ada 71 nolu parsel üzerinde 5 katlı betonarme karkas inşaat sisteminde yapılmış yapı vardır.Yapıda her katında 4 adet olmak üzere toplam 20 adet mesken bulunmaktadır.11 Nolu bağımsız bölüm yapının 2.katında bulunmaktadır, 131 m2 alana sahiptir ve 3 Oda 1 Salon,Mutfak,Banyo ve Wc den oluşmaktadır.11 Nolu bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmaktadır.11 Nolu bağımsız bölümün ve bulunduğu yapının 26.08.1988 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.11 Nolu bağımsız bölümün dış cephe doğramaları alüminyum camlı doğramadır. Bağımsız bölüm tabanları seramiktir.Bağımsız bölüm giriş kapısı çelik kapıdır.Bağımsız bölüm balkon korkulukları demir doğramadır. Bağımsız bölümün iç cephe duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır.Bağımsız bölümün iç kapıları cam ahşap doğrama kapıdır.Yapının kat merdiven basamakları mermer döşemedir. Yapıda doğalgaz bulunmaktadır ancak bağımsız bölüm soba ile ısıtılmaktadır.Yapının giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Yapı asansörsüzdür.
Adresi : Çay Mh. Çarşamba Samsun
Kıymeti : 112.975,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/174 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR