ÇANKIRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı/Merkez'de 5+1 dubleks mesken icradan satılıktır

ÇANKIRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113431
Şehir : Çankırı / Merkez
Semt-Mahalle : ABDULHALİK RENDA MAH. / TAŞMESCİT
Oda Sayısı : 5+1
: 219
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/441 Talimat
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ÇANKIRI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANKIRI İCRA DAİRESİ
2019/441 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Çankırı İl, Merkez İlçe, 8 Ada, 13 Parsel, ABDÜLHALİK Mahalle/Köy, Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Çankırı ili Merkez ilçesi Çankırı ili Merkez ilçesi Abdülhalikrenda Mahallesi 8 ada 13 parsel 2 nolu bağımsız bölüme ait Çankırı Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan onaylı mimari proje üzerinden yapılan incelemeler sonucunda taşınmazın; bina girişine göre(Meskenin müstakil girişine göre) tüm cephe konumlu olduğu, zemin katta 109 m² ve 1.katta 110 m² toplamda 219,00 m² brüt alana sahip olduğu, zemin katta oda, salon, antre, balkon, mutfak, wc ve banyo, 1. katta 4 oda odası, antre, balkon, wc ve banyo hacimlerinden oluşan 5+1 niteliğinde dubleks mesken olduğu belirlenmiştir.
Arsa Pay/Payda : 219/329
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Belediye İmar kayıtlarındaki gibidir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ÇANKIRI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İcra ve İflas Kanunu’nun 112. maddesine göre, tayin edilen satış gününün resmi tatile rastlaması hâlinde, aynı Kanunun 19 ve 126. maddeleri uyarınca resmi tatil gününü takip eden ilk iş gününde satış işlemi yapılacağı, 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/441 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR