ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Zafertepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943840
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ZAFERTEPE MAH. / ZAFERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9995 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 15:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANKARA 18. İCRA DAİRESİ'NDEN

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2018/9995 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Ankara ili Çankaya ilçesi Zafertepe Mah. 7713 ada 3 parselde kayıtlı 995,00 m² yüzölçümlü harap bağ nitelikli ana taşınmazda bulunan 100/1990 arsa paylı 2. kat 12 numaralı bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmazın adresi: Göktürk Mah. (Zafertepe) 115. Cad. Hilal Apt. No: 8/12 Çankaya/Ankara'dır. Taşınmazın bulunduğu bina 2 bodrum + zemin + 2 normal katlı, yaklaşık 20-25 yıllık binadır. Binada 6 dükkan ile 16 mesken nitelikli konut vardır. Binanın ana girişi 115. cadde tarafındaki doğu (yan) cephedendir. Ulaşımı kolay olup bina genel hizmetlerden yararlanmaktadır. Satışı yapılacak 12 numaralı mesken binanın 2. (son) katındaki 5 daireden 115. sokağa bakan ara dairedir. Tek cepheli olan mesken kuzeye bakmaktadır. Meskende kıymet takdiri tarihinde kiracı oturmaktadır. Mesken fiili olarak 3 oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo, wc ile 1 balkondan müteşekkildir. 1 odası ile mutfağı ışıklığa bakmaktadır. Salon ve oda zeminleri klasik ahşap parkelidir. Antre, mutfak, banyo ve wc zemini seramiktir. Isınma doğalgazlı kat kaloriferlidir. 1 balkonu 3 m2 olmak üzere toplam 90,00 m2 net olarak yerinde ölçülmüştür. Daha ayrıntılı bilgi dosyada mevcut bilirkişi raporundan öğrenilebilir. İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ/ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9995 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR