ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Seyrantepe Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907882
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 3+1
: 71
Banyo Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22745 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 14:35
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2017/22745 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Seyrantepe Mah. 5355 ada, 13 parsel, 5 nolu b.b, mesken nitelikli, 644 m290/960 arsa paylı kömürlük eklentili tam payı borçlu adına kaimtapuludur. Bağımsız bölümün bulunduğu ana bina zemin ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katında 3 adet dükkan, normal katlarda 3'er daire olmak üzere toplamda 14 b. b. bulunmaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Hali hazır durumu boştur. Antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyo, ve 3 balkondan oluşmaktadır. Antre salon ve odaların döşemesi laminat parkedir. Odalardan ikisi salona açılmakta, biri salondan bağımsızdır. Mutfak zemin laminat parke duvarlar seramik kaplıdır. Mutfaktezgahı yoktur, ahşap dolapları vardır. Balkonun biri zemini seramik diğeri laminat parke kaplıdır. Balkonlardan biri pvc ile kapatılmıştır. Pencereler ısıcamlı pvc doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Mesken Bağlar Caddesine göre arka cephelidir. İçten içe yapılan ölçümde 68,00 m2, 3,00 m2 balkonlar dahil 71,00 m2'dir.
Adresi : Seyrantepe Mah. Bağlar Cad. No: 97/5 Köknar Aprt.Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 644 m2
Arsa Payı : 90/960
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada ve tapu takyidatında mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı ve 1/2 tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 tl gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine kanıt oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için, fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 tl'lik artış farkı aranmasına, 100,00 tl'lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22745 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR