ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Sancak Mahallesi'nde 135 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180963
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : SANCAK MAH. / YILDIZ
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/186 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2019/186 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, 25346 Ada, 15 Parsel, SANCAK Mahalle, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ana bina 2 bodrum , zemin,3 normal ve çatı katı olarak yapılmış olup, toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın cephelerinde mantolama bulunmaktadır. Cephe mantolama üzeri sıva ve boyalıdır. Binada 1 adet asansör kapalı otopark bulunmaktadır. Çevre ve şehircilik Bakanlığınca yayınlanan yapı sınıfı olarak 4/A grubu yapı sınıfına girmekte. Taşınmazın bulunduğu bölge yol,su, elektrik ,telefon, doğalgaz , otobüs , kanalizasyon gibi her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır, 6 bağımsız bölüm nolu daire binanın girişe göre sol yan cephesi ön cephesi , arka cephesindedir.(3 cepheli) 2. katta 6 kapı numaralı olarak bulunmaktadır. bağımsız bölümün giriş kapısı ahşap kapı girişli olup, fiili durum itibariyle giriş holü koridor,3 oda salon,mutfak ,2 banyo , giyinme odası,1 wc 3 balkon dan oluşmaktadır. Giriş holü ve koridor zemini seramik kaplama duvarları ve tavanı alçı boyalıdır. vestiyeri ahşapdan duvara sabitlenmiştir. Salon zemini laminant parke kaplama duvarları ve tavanı alçı boyalı kartonpiyer ile süslemelidir, ayrıca salonda şömine bulunmaktadır. 1 nolu balkonun zemini seramik kaplama, duvarları ve tavanı sıva boyalı ayrıca barbüke vardır ve cam balkon ile balkon kapalıdır. Mutfak bölümü zemini seramik seramik kaplama duvar ve tavanı alçı boyalıdır. Mutfak dolabı balon kapak tezgahı çimstone , tezgah arası seramiktir. 2 nolu balkonu zemini seramik kaplama , duvarları ve tavanı sıva boyalı ayrıca cam balkon ile balkon kapalıdır. 1,2,3 nolu odaların zemini laminant parke kaplama , duvarları ve tavanıalçı sıva boyaladır ve kartonpiyer ile süslemelidir. 2 nolu odada ayrıca ahşapdan gömme dolapı mevcuttur. 3 nolu oda ebeveyn odası olup, ebeveyn banyosu bulunmaktadır, banyo zemini ve duvarları seramik kaplama tavanı sıva boyalıdır. Ebeveyn banyosundan girişli giyinme odası bulunmaktadır. Giyinme odası zemini seramik kaplama duvarları ve tavanı alçı boyalıdır. 3 nolu balkonu zemini seramik kaplama duvarları ve tavanı sıva boyalıdır,ayrıca cam balkon ile balkon kapalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplama tavanı sıva boyalıdır banyoda küvet kendinden rezervuarlı klozet ve lavabo bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplama tavan sıva boyalıdır. Wc de kendinden rezervuarlı klozet ,lavabo bulunmaktadır. taşınmazın bütün dış mekan doğramaları alüminyum ve ısıcamlıdır. Bütün iç mekan kapıları ahşap kapıdır . Bağımsız bölüm bireysel ısıtmalı olup, kombi ve panel radyatörleri takılıdır.Taşınmazın net kullanım alanı balkon ve duvarları hariç toplam 135,50 m2 ,ayrıca 3 adet balkon hacmi 11,75m2 dir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : İlkbahar mah. 598 cad. Güneş Apt. No:9/6 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 853 m2
Arsa Payı : 90/853
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/186 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR