ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Öveçler'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909334
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÖVEÇLER MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 3+1
: 72
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/11332 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
07.02.2019 12:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2011/11332 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Öveçler mahallesi, 2828 Ada, 6 Parsel,65 cilt,6355 sayfada kayıtlı,4. Bodrum kat,24/1153 arsa paylı,mesken vasıflı, 1 Nolu bağımsız bölümde borçlunun hissesi tamdır. Bağımsız bölüm ana taşınmazın B blok girişinde, 4.bodrum katında bulunmaktadır. Antre, 3 oda, salon, mutfak, wc ve banyodan müteşekkildir. Antrede yerler seramik, duvarlar sıva üzeri boyalıdır, salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır, mutfak tezgahı mermer, tezgah alnı seramik,tezgahın altında ve üstünde laminat kaplama ahşap dolapları vardır. Pencereler PVC+ısıcamlı doğrama, iç kapılar ahşap doğrama kapıdır. Kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken girişe göre arka cephelidir, 72,50 m²'dir. Meskenin bulunduğu ana bina 4 bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. A ve B blok girişi bulunan ana binada toplam 39 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
Adresi :Öveçler mh. Nakış sk. Tuna Ap.

Ana bina Yüzölçümü : 1.153,00 m²

Bağımsız bölüm yüzölçümü: 72,50 m²

Arsa Payı : 24/1153

İmar Durumu : 2828 ada,6 parselin oranlı imar planında klasik 4 katlı konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 110.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : TC Ziraat Bankasının 13/01/2010 tarih ve 398 yevmiye nolu ipotek şerhi bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 07/02/2019 günü 12:00 - 12:10 arası

Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/11332 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR