ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Öveçler'de 120 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130892
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÖVEÇLER MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6743 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2019/6743 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 7524 Ada, 9 Parsel, ÖVEÇLER Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın Ankara 5.İcra Hukuk Mahkemesinin 2019/665 Esas ve 2019/966 Karar sayılı kararına esas Bilirkişi raporuna göre :
Ankara ili, Çankaya ilçesi, Öveçler mah. kain, 7524 ada, 9 parseli teşkil eden 554,00 m2 yüzölçümlü, kargir aprtman nitelikli ana taşınmaz, 1332. cadde üzerinde ara parsel olup, Parsel üzerinde 16 kapı numaralı, Dalkıran apartmanı yer almakta ve 1. katında (6) numaralı bağımsız bölüm meskenin adres olarak: Öveçler mah. 1332. Cad. , Dalkıran apt, No : 16/6 Çankaya /Ankara olarak yer almaktadır.
Bina ve Yapısal Özellikleri ;
Öveçler mah. 7524 ada 9 parseli teşkil eden 554,00 m² yüzölçümlü ana taşınmaz, Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki "Kirami Rafia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi" güney cephesindeki 1332. Cad. üzerinde ara parsel olup, Parsel üzerinde, 16 kapı nolu apartman yer almakta ve ön cephede 8 otoluk açık otopark bulunmaktadır. Bina ; betonarme ve ayrık nizamlı, 1 adet Bodrum kat, Zemin kat, 2 normal katlı olmak üzere, toplam dört katlı olarak yapılı olup ; Bodrum katında; 2 daire ile ortak mahaller, Zemin katında İ Bina giriş holü ile 2 adet daire Normal katlarda 2'şer daire olmak üzere, toplam 8 bağ. bölüm bulunmaktadır. Bina; Normal merdivenli olup; Merdiven basamakları mermer kaplama, duvarlar ve tavanı plastik boyalı, korkuluklar demir doğrama olarak yapılı bulunmaktadır. Bina; 21-30 Yaş grubunda, 3/B sınıfı yapı grubuna girmekte ve her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta, çevresinin yol,banket ve yeşil alan gibi hizmetleri yapılmıştır.
Mesken ve yapısal özellikleri ;
Binanın 1. katında , Doğu ,Batı ve Güney cepheli olup, Giriş kapısı ahşap tablalı çelik kapılı yapılmış olup, Mesken (4+1) ve müştemilatlı iken, iki yatak oda arasındaki bölücü duvar kaldırılarak (3+1) ve müştemilatına dönüştürülmüş olup, Fiili durum itibariyle İ Antre, WC , Mutfak , Kiler, Salon, 3 Oda, Banyo ile 3 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salon ve 3 oda zeminleri laminat parke kaplama, duvarları plastik boyalı , Banyo'da : Dolaplı lavabo , Klozet , Kabinli duş teknesi bulunmaktadır. Bağımsız bölüm net alan (Faydalı alan) esaslarına uyarınca net alanı balkonlar dahil 120 m² olarak ölçülmüştür. Kombi ile ısınma sağlanmakta ve bosch marka kombi cihaazı bulunmaktadır.Gayrimenkulün ; Şerir merkezi , AVM , Eğlence , Sosyal ve küldürel aktivitelerin bulunduğu mahaller üzerinde bulunması ve ulaşım ağı güzergahında olması değerini olumlu yönde, aksi durum ise değerlerinin olumsuz yönde etkilemektedir.
Meskenin bulunduğu semt ve mevkii, emsallerin alım-satım rayiçleri, inşa tarz ve evsafı, yüzölçümü , inşasında kullanılam malzeme ile işçiliğin kalitesi, kent ve iş merkezlerine olan mesafesi, bina içindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine etkili olumlu ve olumsuz özellikleri, Emsal satış ilanları, günün ekonomik koşulları, gayrimenkulün hali hazır durumu itibariyle, arsa payı ve eklentisi 6 nolu deposu dahil KIYMETİ OLARAK ; 350.000,00 TL (Üç Yüz Elli Bin -TL) değerinde olduğu tespit ve takdir edilmiştir.
Adresi : Öveçler Mah.1332 Sok.Dalkıran Apt.No:16 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 120-m²
İmar Durumu : Çankaya Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünin 12/06/2019 tarih ve 26950 sayılı cevabi yazısı dosya arasında mevcuttur.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gib olup dosyasındadır.
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcılarının sunacağı pey miktarı minimum 100,00 TL ve katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde olup, bu miktar ve katlarına uygun olmayan artırmalar dikkate alınmayacağı, ayrıca ihaleye iştirak edenlerin satış için ilan edilen KDV oranını kabul ederek ve bilerek ihaleye katılmış olacaklardır.
7-İş bu satış ilanı gazate ve esatis.uyap.gov.tr adresinde elektronik ortamda ilan edilecek olup; İİK'nun 127.maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgilililer yönünden tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6743 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR