ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Öveçler'de 112 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180496
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÖVEÇLER MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10797 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/10797 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli,Çankaya İlçesi,Öveçler Mahallesi 27759 ada 1 parselde kayıtlı 1.595,00 m² yüzölçümlü ''betonarme apartman'' niteliğindeki ana taşınmazda yer alan 55/1595 arsa paylı 4.kat 30 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Ana Taşınmazın Özellikleri:Bina Nimet sokak üzerinde, 2 kapı numarasıyla yer almaktadır.2 Bodrum Zemin ve 4 Normal kat olarak yapılmıuş olup, ikinci bodrum katta kapalı otopark,kapıcı dairesi ve depolar, birinci bodrum, zemin ve normal katlarda 5'er adet daire olmak üzere toplam 30 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın cepheleri sıvalı ve boyalıdır.Mantolama yapılmıştır. Bina zemin kat ön cephe girişlidir. Giriş demir ferforje kapılı, ahşap rüzgarlıklıdır. Giriş holü zemininde mermer kaplama, duvarlarında tavana kadar mermer kaplama bulunmakta ve tavanı sıvalı boyalıdır.Merdiven basamakları,sahanlıklar ve duvarların 1,20 metresi mermer kaplama, duvarın kalan yüzeyi sıvalı ve boyalı,tavanı sıvalı ve boyalı,merdivenler demir profil taşıyıcılı ahşap korkuluklu ve ahşap tutamaklı olarak yapılı bulunmaktadır.Binada mermer söveli iki adet asansör ve kapalı otopark bulunmaktadır. 4.Kat 30 Nolu Mesken ve Özellikleri:Binanın 4.normal katında bina girişine göre sol ön cephede konumlu olup,Güney-Doğu cepheli ve 30 kapı numaralıdır.Giriş kapısı ahşap tablalı çelik kapı olup, fiili durum itibariyle; Antre, 3 Oda, Salon, Mutfak, Kordior ,Banyo, WC ve 2 adet Balkon mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin antre-koridor zeminleri seramik kaplama duvar kağıdı ile kaplı,tavanları sıva üstü boyalı ve kartonpiyer süslemeli,balkon mahal zeminleri seramik kaplama ve parapet üzeri demir profil korkuluklu olarak yapılı bulunmakta ve cam balkon ile kapatılmıştır. Mutfak mahal zemini seramik kaplamalı, tezgah arası seramik kaplamalı,duvarları duvar kağıdı ile kaplı,tavanı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyer süslemelidir.Mutfakta profil kapaklı alt-üst ahşap dolaplar,mermer tezgah bulunmaktadır.Meskenin 3 oda ve salon mahalli zeminleri ahşap parke kaplamalı,duvar kağıdı ile kaplı ve tavanı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyer süslemeli olarak yapılı bulunmaktadır.Banyo mahal zemini seramik kaplamalı ve duvarları tavana kadar seramik kaplamalı, tavanı alüminyum asma tavandır.Banyoda klozet,dolaplı lavabo, bataryaları ile duş teknesi ve cam duş kabini bulunmaktadır.Tuvalet mahalli zemini seramik kaplamalı duvarları tavana kadar seramik kaplamalı,tavanı alüminyum asma tavandır.Tuvalet mahallinde ayaklı lavabo ve hela taşı bulunmaktadır.İç kapıları panel kapı,pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır.Bağımsız bölüm kombi ısıstmalı olup, panel radyatörleri takılıdır.Mesken olarak kullanılmaktadır.Bağımsız bölümün net kullanım alanı 112,15 m2 olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 13,20 m2 alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Öveçler Mah. Nimet Sokak Vadi Apt. No:2/30 Çankaya/ANKARA
Arsa Payı : 55/1595
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10797 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR