ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Öveçler Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943451
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÖVEÇLER MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/17984 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2017/17984 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Öveçler Mahallesi, 7517 Ada, 17 Parsel, 6 Numaralı bağımsız bölümün 14 kapı numaralı ana taşınmazda bulunduğu binanın yapım tekniği betonarme olup, 2 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Binanın normal katlarında 2 daire olmak üzere toplamda 10 daire bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri yer yer dekoratif taş kaplı diğer kısımlar ise sıvalı ve boyalıdır. Isı yalıtımı bulunmamaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır ve ahşap rüzgarlık bulunmaktadır. Binanın giriş holü, merdivenler ve kat holleri zeminle mermer kaplamadır. Duvarlar 1m mermer kaplama üst kısmı ise fasarit sıvalı ve tavanlar fasarit boyalıdır. Ahşap merdiven korkulukları bulunmaktadır. Öveçler Mahallesinde bulunan ana taşınmaz iş merkezlerinin yoğun olduğu bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede hastaneler, AVM'ler, çeşitli eğitim kurumları ile sosyal ve kültürel tesisler mevcuttur. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Satışa konu 6 numaralı bağımsız bölüm olan daire, ana taşınmazın zemin katında yer almaktadır. Daire 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, WC ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Isınma sistemi kombi ile sağlanmaktadır. Dairesinin dış kapısı çeliktir. Pencereler ahşap ve ısıcamlıdır. Pencerelerde demir doğramadan korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar ise ahşap doğramadır. Antre zemini seramik, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Salon ve odaların zemini ahşap parke, duvarları alçı sıva üzeri duvar kağıdı kaplı, tavanlar ise alçı sıva üzeri plastik boya ve kartonpiyerdir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mermer tezgah altında ve üzerinde ahşap dolaplar bulunmaktadır. Ankara İli Çankaya İlçesi Öveçler Mahallesine kain 7517 Ada 17 numaralı parseli teşkil eden beton apartmanda, 120/1230 arsa paylı, 6 numaralı bağımsız bölümün fiili durumda net (faydalı) alan toplamı 112,00 m² dir.
Adresi : Öveçler Mahallesi 1130. Sk. No: 14 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 112 m²
Arsa Payı : 120/1230
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/17984 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR