ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Küçükesat'ta 2+1 daire mahkemeden satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941978
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KÜÇÜKESAT MAH. / ESAT
Oda Sayısı : 2+1
: 56
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/241 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 09:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2018/241 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Küçükesat Mahallesi, Jhon F. Kennedy Caddesi No. 95 adresinde kain, imarın 2546 ada, 36 parseli teşkil eden 3.074,00 m² miktarındaki arsa üzeride inşa edilen "Altında 4 Dükkanı bulanan Kargir Apartman" nitelikli ana taşınmazda bulunan, 1/76 arsa paylı, 3. Blok 1. Kat, 10 Bağımsız bölüm nolu Mesken. Daire 1. katta ve bina girişine göre arka cephededir. 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini muşamba kaplıdır. Salon zemini ahşap parke kaplı olup, duvarları mat yağlı boyalıdır. Odalardan biri ve mutfak bina aydınlığına bakmaktadır. Salondan diğer odalara ve mutfağa geçilmektedir. Mutfakta suntalam mutfak dolapları ve evye bulunmakta olup, tezgah yoktur. Banyo duvarları 9 sıra fayans kaplı olup, lavabo, klozet ile duşakabin bulunmaktadır. Balkon salon ile irtibatlıdır. Kapı ve pencereleri dış cephede tek camlı ahşap doğramadır. Daire eski olup, kullanılan malzemeler de eski tip vasat malzemelerdir. Doğalgaz kombili sistemle ısıtılmaktadır. Dairenin net (faydalı) kullanım alanı balkon dahil 56,00 m² olarak ölçülmüştür. Bağımsız bölüm kıymet taktiri tarihinde itibarıyla boş ve bakımsız durumdadır. Mesken ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada mevcut bilirkişi raporundadır.
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Küçükesat Mahallesi, Jhon F.Kennedy Caddesi No. 95 Etibank İkramiye Evleri 3. Blok D.10.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 09:45 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 09:45 - 09:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/241 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR