ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Küçükesat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180163
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KÜÇÜKESAT MAH. / ESAT
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/226 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.08.2020 12:30
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 12:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/226 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili, Çankaya İlçesi, Küçükesat Mahallesi, 5350 ada, 7 parselde kayıtlı,950,00 m² yüzölçümlü " BAĞ"nitelikli ana taşınmaz üzerinde 54/950 arsa paylı,Bodrum katta ,1 nolu bağımsız bölümde bulunan Mesken nitelikli taşınmaz ve eklentisi bulunan 1 nolu Depo bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır. Satılmasına karar verilen meskenin bulunduğu binanın dış cephesi serpme sıva+akrilik boya kaplıdır. Mesken 1. Bodrum katta yer almakta Bina girişine göre sağ yan tarafta olup, kuzey ve doğu cephelidir. Mahallinde yapılan incelemelerde fiili durum itibariyle; Salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc, antre-hol bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları ahşap yağlı boya kontraplak pres, pencereleri çift cam esaslı PVC doğramadır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke döşeli, duvarları saten boyadır. Islak hacimlerden, antre, mutfak, banyo ve tuvalet zeminleri seramik kaplıdır. Isıtma kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. .(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Doğuş Mahallesi (Tapuda Küçükesat) Mah. , Ballıbaba Sokak, 48 Kapı Nolu Kutlar Apartmanı, Bodrum Kat 1 nolu Mesken Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : Meskenin net alanı 64,00 m2 dir. (Toplam brüt alanı 80,00 m2 dir.)
Arsa Payı : 54/950
İmar Durumu : Ayrık nizamlı, bodrum hariç 4 kat yapı müsaadeli ve konut kullanımlı imar
durumunasahiptir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/08/2020 günü 12:30 - 12:35 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 12:30 - 12:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/226 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR