ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Korkutreis'te 55 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183071
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KORKUTREİS MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 1+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Giriş Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 01.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/144 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 14:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2019/144 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Çankaya İlçesi, 1157 Ada, 7 Parsel 1.kat /10 nolu .bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz.
Ana Taşınmazın Özelilikleri: Cihan Sk. Üzerinde, orta konumlu parselde bitişik nizamda betoranme yapı tarzında Bodrum kat, zemin kat, 2 normal kat ve çatı arası kat olarak inşa edilmiştir. Binada 20 adet mesken 1 adet dükkan olmak üzere toplam 21 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kat seviyesinde sağlanmaktadır. Asansör yoktur. Açık otopark imkanı vardır. Elektrik, su telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.
Bağımsız Bölümün Özellikleri: Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. L-salon,antre-hol, mutfak,banyo, WC ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. L-salon hacmi taşınabilir kütüphane sistemi ile bölme yapılarak 1 salon ve 1 oda şeklinde getirilmiştir. Antre-koridor salon, oda zeminleri laminat parke döşeli duvarları boyalıdır. Mutfak zeminleri seramik döşemelidir. Mermerit tezgah,alt üst mdf mutfak tolabı mevcuttur. Fili durumda oda çıkışlı açık 1 adet pvc ile kapatılmış kapalı balkonu mevcuttur. Meskende kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur. Bağımsız net alanı balkon hariç 55,50 M² dir.
Adresi : Korkutreis Mah. Cihan Sk. Özak Apt. No. 33/10 Çankaya Ankara
Arsa Payı : 86/1900
İmar Durumu : Merkezi iş alanı+konut alanı içerisinde kalmakta, Ayrık nizam betonarme
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ----
1. Satış Günü :20/08/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü :17/09/2020 günü 14:10- 14:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/144 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR