ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Kocatepe Mahallesi'nde 100 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983190
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KOCATEPE MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/341 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:55
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2019/341 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Ankara ili, Çankaya ilçesi, Kocatepe Mahallesi, 1067 ada, 10 parsel, 740,00 m² yözülçümlü, 100/1940 arsa pay/paydalı, Altında Büyük 1 depo ve 6 dükkanı bulunan kargir apartmanlı, 3 kat, 11 bağımsız numaralı, Mesken nitelikli tam hisseli, taşınmaz; 3. katta ve İnkılap Sokağa göre arka cephede bulunmaktadır. Ana cephesi batı olup yan cepheleri kuzey ve güneydir. Arka ve yan bahçeler ile komşu parsellerdeki binalara bakmaktadır. 3 oda, 1 salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkonu (salon ve odadan çıkılan) bulunmaktadır.Girişi kapısı; çelik kapı, iç kapılar; yağlı boyalı ahşap kapıdır.Salon zemini laminant parke kaplama, duvarlarının bir kısmı duvar kağıdı kalanı alçı sıva üzeri boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. 3 adet oda, antre ve koridor zemini plastik (muşamba) kaplı duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminant parke, tezgah ve üst dolap arası seramik kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri boyadır. Tezgah mermer, tezgah altı ve üstü dolaplıdır. Banyo ve tuvaletin zemini seramik kaplamadır. Banyoda; ayaklı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet bulunmakta olup duş kabininin iç kısmında duvarlar tavana kadar seramik kaplama geri kalan duvarlar 6 sıra seramik üzeri boyalıdır. Tuvalette; alaturka hela taşı ve lavabo bulunmakta olup duvarlar 5 sıra seramik üzeri boyalıdır. Balkonların zemini mozaik, korkulukları demirdir. Pencere doğramaları ahşap, denizlikler mozaik üzeri beyaz boyalıdır, Halihazırda Salih BİÇER tarafından ofis olarak kullanılmaktadır. ayrıca bağımsız Bölüm Net (faydalı) alanı toplamı (balkonlar dahil) yaklaşık 100,00 m² olarak hesaplandığı, apartmanda asansör bulunmadığı görülmüştür.
Adresi : Kocatepe Mahallesi, Ziya Gökalp Caddesi İnkilap Sokak No:22/11 Çankaya / ANKARA
Arsa Yüzölçümü : 740,00 m²
Arsa Pay/Payda : 100/1940
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz tek tek bağımsız bölümlerine ait imar durumunun olmadığı, 1067 ada, 10 parselin 3362 nolu kesin parselasyon planında imar kullanımının klasik nizam 6 katlı konut Merkezi İş alanı olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz ipotek alacaklısının birinci dereceden ipoteği mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir ayrıca iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/341 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR