ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Kırkonaklar'da 119 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980069
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIRKKONAKLAR MAH. / BİRLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 119
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10667 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 11:25
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:25
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2018/10667 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 26326 Ada, 4 Parsel, KIRKKONAKLAR Mahalle/Köy, 2. KAT 5 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı olup 1 bodrum, zemin ve 3 normal katlı ,normal katlarında 2'şer daire mevcuttur. Zemin katında dükkanlar vardır. Son kat çatı aralıdır. Dış cephe hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Pencere kenarları ve balkon altları söve süslemelidir. Binanın ana giriş kapısı ferforje demir doğrama kapıdır. Her kata çalışan asansörü vardır.Binada elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Satışa konu 2. Kat 5 No.lu Konutun özellikleri; Meskende fiili durum itibariyle 4 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, Ebeveyn banyosu, Wc ve 3 adet balkon vardır.Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak, antre, banyo, wc zemini seramik kaplıdır.Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva+plastik boya, banyo, ebeveyn banyosu ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Mutfakta laminat tezgah ve çelik eviye tezgah altında ve üstünde laminat esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Mutfak çıkışlı balkonu katlanır cam ile kapatılmıştır .Banyolarda seramik lavabo, duş imkanlı alanı, batarya takımı ve klozeti vardır. Wc'de lavabo ve klozeti vardır.İç kapıları panel pres kapıdır.Pencereleri ve balkon kapısı ahşap vernikli ve ısı cam esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Yerinde yapılan ölçümler sonucunda meskenin net kullanım alanı balkonlar hariç: 119,00 m² ölçülmüştür. Balkonlar 18,00 m² dir. Mesken 3 cepheli ve güneş görür şeklindedir.
Adresi : Kırkkonaklar Mah. Şemsettin Günaltay Cad. Akasyalar Apt. No: 342-2 Kat. 5 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 757 m²
Arsa Payı : 74/757
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizamlı bodrum hariç 4 kat yapı müsadeli ve konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10667 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR