ANKARA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Kırkkonaklar'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965953
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIRKKONAKLAR MAH. / BİRLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 146
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 17.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18049 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
12. İCRA DAİRESİ
2017/18049 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27381 Ada, 3 Parsel, KIRKKONAKLAR Mahalle/Köy, 3.Kat 9 nolu Nolu Bağımsız Bölüm ANA GAYRİMENKULÜN HALİHAZIR DURUMU;
Bina 1 bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cephesi BTB+sıva+boyalıdır. Bodrum kattan girişlidir. Binada asansör olup katta 3 daire bulunan ana gayrimenkul toplam 11 bağımsız bölümden oluşmaktadır.
SATIŞA KONU 3.KAT 9 NOLU BAĞIMSIZ KONUT;
Mesken; antre, 4 oda, salon, mutfak, wc, banyo, sauna ve 2 balkondan oluşmaktadır. Konutta borçlu ikamet etmektedir. Giriş kapısı çeliktir. Antre zemini, seramik kaplı, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Dolap bulunmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları boyalı tavan kartonpiyerli olup tezgahı granit, tahgah alnı seramik, tezgah altında ve üzerinde ankastre dolaplar mevcuttur. Banyo ve wc zemini ile duvarları seramik kaplıdır. WC de klozet ve lavabo, banyoda duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır.Sauna zemini ve duvarları ahşap kaplıdır. Balkon zeminleri seramik kaplı olup cam balkondur. Pencere doğramaları renkli PVC+ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konut yola göre arka cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçümlere göre balkonlar hariç 146,00 m²'dir.
Adresi : Kırkkonaklar Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi No: 294 Karaca Apt. 3.Kat D: 9 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.151 m²
Arsa Payı : 80/1161
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Dosyasında
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Aile konut şerhi ve Ank.7.Aile Mahkemesinin 09/02/2017 tarih 2017/119 sayılı İHTİYATİ TEBDİR şerhi
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18049 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR