ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Kırkkonaklar Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181075
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIRKKONAKLAR MAH. / BİRLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2516 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
02.09.2020 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/2516 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Çankaya ilçesi İmrahor-3 Mahallesi 26449 ada 2 parselde kayıtlı ''Arsa'' vasfında ve 514,00 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 65/532 arsa paylı, Zemin Kat 5 nolu ''Konut'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 3B yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, 2 bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina Girişi 2.Bodrum kattan, batı cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda 2.Bodrum katında; 1 adet mesken, otopark, su deposu, enerji odası ve bina girişi, 1.Bodrum kat ve diğer tüm katların her birinde 2 şer adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 9 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise alüminyum doğramadır. Asansör ve otopark bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmaz, 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir. Satışa konu bağımsız bölümün ise ana yapının zemin katında, bina girişine göre sağ yan, 286. Sokağa göre arka cephede konumlu olup, güney, güneybatı ve güneydoğu cephelidir. Mimari Projesine göre; Antre-hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısı camlıdır. Salon ile odalarda zeminler şap betonu, duvarlar saten boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyoda klozet, duşakabin lavabo gibi iç yapı donatıları natamamdır. Mutfakta dolabı ve tezgahı bulunmamakta olup, zemini seramik kaplı olup, duvarları saten boyalıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur. Net yaklaşık 72 m2 kullanım alanına sahiptir.
Yapı Ruhsatı : Çankaya Belediyesi İmar arşivinde taşınmazın 08.09.2015 tarih ve 317/15 sayılı Yeni Yapı Ruhsatı görülmüştür. Yapı ruhsatı, ana gayrimenkul dahilindeki 9 adet konut olmak üzere toplam 9 adet bağımsız bölüm ve 1.137,02 m2 inşaat alanı için düzenlenmiştir. Yapı ruhsatına göre ana gayrimenkul yol kotu altında 2 kat ve yol kotu üstünde 3 kat olmak üzere toplam 5 kat ve çatı katından oluşmaktadır.
Yapı Kullanım İzin Belgesi : Çankaya Belediyesi İmar arşivinde taşınmaza ait Yapı Kullanım İzin Belgesi bulunmamaktadır.
Adresi : Kırkkonaklar Mahallesin 286. Sokak No: 22/5 Çankaya/ANKARA
İmar Durumu : Gayrimenkulün bulunduğu binanın yer aldığı parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Çankaya Belediyesinde mevcut imar planına göre, Kıymet takdirine konu olan gayrimenkul Konut Alanı içerisinde yer almakta olup, TAKS; 0,35, KAKS; 1,05, H. MAX; 9,50, ayrık nizam 3 kat 5m-3m çekme mesafelerine haiz yapılaşma koşullarının olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb...) bulunmadığı tespit edilmiştir. Parselin konumu imar paftası ile uyumludur. Parsel, belediye sınırları içerisinde yer almaktadır
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Yönetim Planı : 05/10/2015
2-Beyan: Yönetim Planı : 03/12/2015
3-Beyan: 18 m2 lik kısmının kamuya terkine muvafakat etmistir.
1. Satış Günü : 06/08/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 02/09/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2516 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR