ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Keklikpınarı'nda 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182270
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KEKLİK PINARI MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 4+1
: 120
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 30.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3694 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
10. İCRA DAİRESİ
2019/3694 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 28428 Ada, 1 Parsel, KEKLİK PINARI Mahalle/Köy, B BLOK 8. KAT/35 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz apartman-beton nitelikli, B blok, 8. Kat, 35 nolu bağımsız bölümün niteliği ise konuttur. ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ :Site Girişinin 904.Sokak üzerinden yapıldığı, Atatürk Parkı'na 80 metre, Dikmen Caddesi'ne 300 metre, Mevlana Bulvarı'na 2 km, Çankaya ilçe merkezine 7,5 km mesafede bulunduğu,Taşınmazın bulunduğu mahalde adanın kuzeyi 908. Sokak, güneyi 901. Cadde, batısı 904. sokak ve doğusu başka ada ile çevrilidir.Taşınmaz yaklaşık 13-15 yıllıktır.Apartmanın dış cephesi mantolamalıdır. Apartmanın giriş kapısı ile rüzgarlık fotoselli aliminyum doğrama ve camdır.Apartman giriş zemini seramik kaplı, duvarları sıvalı boyalı, tavan asma tavandır.Lobi tarzında süslemeler mevcut olup dekore edilmiştir.Bir normal ve bir yangın merdiveni vardır.Ana taşınmaz; yol, su, elektrik, telefon,doğalgaz,kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Site girişinde 7/24 güvenlik bulunmaktadır. Ana binada -1; sığınak, hidrofor odası,kazan dairesi,su deposu,otopark girişi, zemin; lobi,yüzme havuzu,hamam,sauna,spor salonu vs. sosyal tesisler, jenaratör odası +12 katlıdır.Her katta dört daire, toplam 48 daire bulunmaktadır. Açık -kapalı otopark bulunmaktadır. Taşınmazda daireler mesken olarak kullanılmaktadır.Ana binada iki asansör bulunmaktadır.Yangın alarm sistemi, site içinde çocuk oyun alanları, dinlenme alanları ve bahçesi bulunmaktadır.Yapı 4-A sınıfına girmekledir. B Blok 9. KAT-35 - BAĞIMSIZ BÖLÜM NOLU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Taşınmazın dış kapısı çelik kapıdır.Taşınmaz mevcut zeminde 4+1'dir. Taşınmaz salon, üç oda, mutfak&balkon, kiler, iki banyo&wc, iki balkondan ibarettir. Salon ve oda zeminleri laminant, salon ve odaların duvarı kağıt kaplama, tavanlar kartonpiyerlidir. Antre zemini seramik,duvarları ve tavan sıvalı,boyalı, kartonpiyerlidir. Giriş karşısı duvarda suntalem kapaklı vestiyer tarzı dolap kısa salon kenarı duvarda gömme dolap bulunmaktadır. Mutfak; zemini seramik,duvarları sıvalı boyalı, tavan alçı kartonpiyerlidir. Mermerit tezgahlı, tezgah alnı seramik,tezgah ankastre tipi ocak,davulumbaz, tezgah altı ve üstü mdf kaplama ve metal dolap kapakları bulunan iki duvar boyu tezgah ve dolap , aliminyum evye mevcuttur. Ocak tüple kullanılmaktadır. Mutfak Balkonu 90 cm duvar ve zemin seramik kaplı,duvar üstü korkuluklu ve sürgülü pvc camla kapatılmıştır. Kiler zemini seramik, duvarları sıvalı,boyalı olup bir yön duvarda kapaklı dolap mevcuttur.
Banyoların zemini seramik, duvarlar seramik, tavan sıvalı,boyalıdır; bir banyo; küvet üstü duşakabin, diğer banyo duş teknesi üstü duşakabinlidir. Banyolarda klozet ve evye ve dolap üstü mermer aynalı lavabo vardır.Oda kısmında bulunan balkon zemin seramik 30 cm duvar üstü sürgülü pvc camla kapatılmıştır. Diğer balkon; kapısı sürgülü kapı, alt ve duvar kısmı seramik yan duvarlar sıvalı,boyalı pvc camla kapatılmıştır.Taşınmazın pencereleri pvc çiftcamlı, kapılar panel kapıdır Isıtma sistemi doğalgaz merkez kartlı kalorimetre sistemlidir.Taşınmazı dosya borçlusunun kiracısı kullanmaktadır.Kıymet takdiri sırasında mesken olarak kullanılan taşınmazın kullanım alanı brüt 140 m2,balkonlar hariç net 120 m2 dir.
Adresi : Keklikpınarı Mah, 904 Sokak, Park Pınar Evleri, B Blok No:9/35 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 5.225 m2
Arsa Payı : 69/5255
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27340 Ada, 2 Parsel, DİKMEN Mahalle/Köy, B-1 BLOK, 10. KAT ,43 NOLU BAĞIMSZI BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ :Ankara İli, Çankaya İlçesi, Dikmen Mahallesinde kâin 27340 ada 2 parseli teşkil eden 16.191,00 m2 yüzölçümlü B-l, B-2, B-3 bloklardan müteşekkil 52?şer bağımsız bölümlü kargir apartman niteliğindeki gayrimenkulün kıymet takdirine konu (Tapu kaydında B-l Blok) A-l olarak kullanılmakta olup A-l blok?un özellikleri;Site Girişinin Dikmen Caddesi üzerinden yapıldığı,Apartman tapu kaydında her ne kadar B-l blok olarak kayıtlı ise de fiili durum olarak apartman adı A blok olarak görüldüğü, bu durumun Site yöneticisi ile görüşülerek bu durumdan haberdar olduklarını fiili olarak böyle kullandıklarını fakat Tapu Kaydında B-l blok olarak tescilli olduğunu bildiklerini parselin içindeki diğer bloklarında aynı durumda olduğunu bu durumu bildiklerini beyan etmiştir. Mehmet İçkale Ortaokulu'na 550 metre, Mevlana Bulvar ' na 700 metre, Çankaya ilçe merkezine 9 km mesafede bulunduğu,Taşınmazın bulunduğu mahalde adanın kuzeyi Nazım Hikmet Parkı, güneyi Park, batısı Dikmen Caddesi ve doğusu Park ile çevrilidir.Taşınmaz yaklaşık 20-25 yıllıktır.Ana binada hidrofor odası, su deposu, kazan dairesi ve ortak kullanımlı depo bulunmakta, her katta dört daire toplam 52 daire+ kapıcı dairesi bulunmakta ayrık nizam kargir apartman tarzı taşınmaz 12 kat?dan ibarettir.Açık -kapalı otopark bulunmaktadır.Taşınmazda daireler ?mesken? olarak kullanılmaktadır.Ana binada iki Asarsör bulunmaktadır. Yapı 4-A sınıfına girmektedir. A-l BLOK (Tapu Kaydında B-1 -Blok)10. KAT-43- BAĞIMSIZ BÖLÜM NOLU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Taşınmazın dış kapısı çelik kapıdır.taşınmaz mevcut zeminde 4+1?dir. Taşınmaz; salon, üç oda, mutfak, kiler,çamaşır odası, iki banyo, wc ve iki balkondan ibarettir. Taşınmaz kuzeydoğu cephelidir.Salon ve oda zeminleri parke, salon duvarı kağıt kaplama, odalar sıvalı,boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Antre zemini seramik,duvarları ve tavan sıvalı,boyalı, kartonpiyerlidir. Giriş karşısı duvarda suntalem kapaklı vestiyer tarzı dolap kısa salon kenarı duvarda gömme dolap bulunmaktadır. Mutfak; balkon açılarak mutfakla birleştirilmiş,balkon kısmı ön cephe komple camla kapalıImıştır.L tipi mermerit tezgahlı, tezgah alnı seramik, mdf kaplama mutfak dolaplı ankastre mutfaktır. Giriş kapısı önünde ek dolap vardır.
Kiler zemini seramik, duvarları sıvalı,boyalı olup bir yön duvarda kapaklı dolap mevcuttur. Wc zemini ve duvarı tavana kadar seramik, tavan sıvalı,boyalıdır.Klozet ve lavabo mevcuttur.Banyoların zemini seramik, duvarlar tavana kadar seramik,tavan asma tavandır; 1.banyo duş teknesi üstü duşakabin, klozet, dolaplı, aynalı lavabo, ikinci banyo; küvet üstü duşakabin,dolaplı,aynalı lavabo,klozet mevcuttur. Oda kısmında bulunan balkonda dolap mevcut olup zemini seramik,duvarları boyalı sıvalı pvc camla kapatılmıştır. Taşınmazın pencereleri (oda camları beyaz,balkonun kapatılan camları ve kapıları kahverengi renkli) pvc çiftcamlı, diğer kapılar panel kapıdır.Isıtma sistemi doğalgaz merkezi sistemdir. Taşınmazı dosya borçlusunun kiracısı kullanmaktadır. Kıymet takdiri sırasında ?mesken? olarak kullanılan taşınmazın kullanım alanı brüt 142 m2, balkonlar hariç net 130 m2 d ir.
Adresi : Dikmen Mahallesi, Dikmen Caddesi, Metiş Doruk Sitesi, A-1 Blok No:511/43Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 16.191,00 m2
Arsa Payı : 1/156
Kıymeti : 575.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3694 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Taşınmazın satış ilanı İİK 127. Madde hükümlerine göre ' adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer' hükmü uyarınca ilan edilecektir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR