ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Keklik Pınarı Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908876
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KEKLİK PINARI MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/118 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 10:50
Satış Yeri
:
ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 YENİ 3 NOLU MEZAT SALONU ALTINDAĞ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

32. İCRA DAİRESİ
2018/118 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı: Ankara İli Çankaya İlçesi Keklik Pınarı Mahallesi ada no: 27720,parsel no: 2,ana taşınmaz niteliği: Betonarme bina,zemin kat,10 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğinde taşınmaz.
Özellikleri :Parselin topoğrafik yapısı eğimli olup,her türlü yapılaşmaya uygundur.Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak konumda,Çankaya Belediyesinin güneyinde ve kuş uçuşu 7,50 km mesafede,Mevlana Bulvarı Dikmen Girişine 1,45 km mesafede,Dikmen Caddesi ve 888 Sokak arasında yer almaktadır.Taşınmaz yaklaşık 11-15 yaşında olup,yapısal değeri %15 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Binanın genel özellikleri:Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış 2 adet dükkan ve 22 adet mesken olan,4 bodrum,zemin,3 normal kat ve çatı arasından oluşan bina mevcuttur.Binanın cepheleri dış cephe boyası ile kaplıdır.Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş ve kat holleri ve merdivenler mermer kaplamadır.Merdiven korkulukları demir parmaklıktır. Binada asansör ve bahçede açık otopark bulunmaktadır.Satışı yapılacak taşınmazın özellikleri:Taşınmaz net 70 m² (9 m² balkonlar dahil); 2 oda-salon-mutfak-antre-banyo-kiler ile 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır.Taşınmaz zemin katta, bina ana giriş kapısına göre sağ ön-yan tarafa 888.Sokağa cepheli (Kuzeydoğu-Güneydoğu)yer alan bir dairedir.Daire kombili sistem ile ısıtılmakta olup,zeminden dağılımlı panel radyatörler mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke,diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar banyo ve kiler de seramik,diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır.Tavanlar kartonpiyerli ve sıva üzeri boya ile kaplıdır.Mutfak dolapları laminant kapaklı olup tezgahi suni mermerdir.Banyoda tekneli duşakabin,lavabo ve klozet mevcuttur.Pencereler çift cam üniteli pvc doğrama,iç kapılar ahşap panel kapıdır. Pencerelerde demir parmaklık vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Taşınmazın keşif esnasında kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.

Adresi :Keklik pınarı Mahallesi Dikmen Caddesi 888. Sok. No: 3/10 Hardal Apt. Çankaya/Ankara

Yüzölçümü : 1.179,00 m²

Arsa Payı : 45/1180

İmar Durumu :İmarın 27720 ada 2 nolu parseli 81152 nolu parselasyon planı kapsamında 4 kat konut alanı olarak nitelendirilmiş,onaylı planda Taks: 0.35 Kaks: 1.40 yapılaşma şartları getirilmiştir.Plan örneği ve plan notları dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %1(Satış tarihinde güncel KDV oranı uygulanır)

Kaydındaki Şerhler : Belediye gelirlerine göre kısıtlıdır şerhi ve farklı dosyalardan hacizler mevcuttur.Tapu kaydı dosyada mevcuttur.

1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri : ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 YENİ 3 NOLU MEZAT SALONU ALTINDAĞ/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR