ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/İlkadım Mahallesi'nde 131 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926241
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : İLKADIM MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 131
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/21945 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2017/21945 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İpoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip dosyasından Ankara ili, Çankaya ilçesi, İlkadım Mahallesi 7456 ada 4 parselde yer alan zemin kat 8 No'lu bağımsız bölüm satılarak paraya çevrilecektir. Ana bina 3 Bodrum Kat + Zemin Kat + 2 Normal kattan oluşmaktadır. Bina ayrık nizam edilmiş olup, çatısı ahşap karkas üzeri kiremit kaplıdır. Binanın ön tarafından açık oto park mevcut olup, zemin katında 3 dükkan, normal katlarda toplam 15 mesken mevcuttur. Bina bakımlı olup, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmakta, ulaşım belediyenin toplu taşım sistemi ile sağlanmaktadır. Zemin Kat 8 no.lu mesken ise, giriş kapısı Çelik, iç kapılar mobilya, pencereler ısı camlı ahşap doğramadır. Bağımsız bölüm, 3 oda, salon, mutfak, banyo, antre, WC ile 2 balkondan oluşmaktadır. Tüm odalar ile salonun zemini ahşap parke, duvarları saten alçı üzeri kağıt kaplı, tavanlar ışık bantlı. Spot aydınlatmalı, plastik boyalıdır. Mutfakta, zemin seramik kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalı, ahşap alt-üst dolap, mermerit tezgah, ankastre ocak ve fırın mevcuttur. Tezgah alnı seramik kaplıdır. Balkon alana dahil edilmiştir. Banyoda yer ve duvarlar seramik kaplı, tavan stropiyer kaplıdır. Banyoda duşa kabin, klozet, dolaplı lavabo mevcuttur. WC'de klozet,lavabo mevcuttur. Antrede yerler seramik kaplı, duvarlar saten alçı üzeri kağıt kaplı, tavan ışık bantlı, spot aydınlatmalı, plastik boyalıdır. Bağımsız bölüm, Dikmen Vadisi cephelidir. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Planlı Alanlar Tip Yönetmeliğine göre bağımsız bölümün net (faydalı) alanı yaklaşık 131,00 m2 dir.
Adresi : İlkadım Mahallesi Sinan Caddesi Kılıçarslan Apt. No:37/8 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 914,00 m2
Arsa Payı : 55/914
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/21945 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR