Yazdır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 4+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493714
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/1823 ESAS
İlk İhale Tarihi : 06.12.2016 09:55
Muhammen Bedeli : 400000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2016/1823 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 26747 Ada No, 16 Parsel No, Çankaya Mahalle/Mevkii, 6 Bağımsız Bölüm Ankara ili, Çankaya ilçesi, Yıldızevler Mah. 26747 Ada, 16 numaralı Parseldeki, 1.019,00 m2 yüzölçümlü "Arsa" niteliğindeki ana taşınmazdaki, 156/2038 arsa paylı, 3.kat 6 bağımsız bölümde bulunan Büro nitelikli taşınmaz ve eklentisi 6 nolu depo bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır. Satılmasına karar verilen Büro; Antre, koridor, 4 oda, salon, wc, banyo, ebeveyn banyosu ve 2 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik olup, 712. Sokağa göre sol güney cephelidir. Antre ve koridor zemini seramik üzeri halı kaplamadır. duvarları saten alçılı plastik boyalıdır. Tavanları kartonpiyerli boyalıdır. Salon döşemesi laminant parke, odaların zemini halı kaplama, duvarları alçılı plastik boyalıdır. Tavanları kartonpiyerli boyalıdır. Ebeveyn banyosu kullanılmaz haldedir. depo gibi kullanılmaktadır. Balkonların zemini seramik kaplı olup bir balkon tamamen diğeri kısmen PVC ile kapatılmıştır. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)

Adresi : Yıldızevler Mah. RabindranathTagore Cad. 712. Sk. No:8 Nazar Apt. 3.Kat 6 Nolu Bağımsız

Bağımsız bölüm Çankaya/ANKARA

Yüzölçümü : 155 m2

Arsa Payı : 156/2038

İmar Durumu :

Kıymeti : 400.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

Satış Günü : 06/12/2016günü 09:50 - 09:55 arası

(Taşınmaz İİK. 133. Mad. Uyarınca satışa çıkartıldığından, tek bir satış günü verilmiş olup, bu satışta

alıcı çıkmaması halinde satış talebi düşücektir. İkinci satış günü yoktur.)

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış, paraya çevirme ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebidüşecek olup İkinci bir artırma yapılmayacaktır.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1823 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR