Yazdır

ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya ilçesi Mursel Uluç mahallesinde icradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494170
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/15061 ESAS
Muhammen Bedeli : 250000 TL
İlk İhale Tarihi : 31.01.2017 15:00
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
İkinci İhale Tarihi : 28.02.2017 15:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA

27. İCRA DAİRESİ

2016/15061 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27120 Ada No, 12 Parsel No, Mursel Uluç Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm BİNANIN DURUMU; Bina 2 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır, binada 10 daire mevcuttur, binanın giriş holü, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven yan duvarları tamamı mermer, binada 1 adet insan asansörü vardır, binanın arka bahçesinde açık otopark vardır, DAİRENİN DURUMU; Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereler ısı camlı alüminyum doğramadır, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, 2 balkondan oluşmaktadır, bağımsız bölümde odalar ile salonun zemini laminant parke, duvarları saten alçı üzeri kağıt kaplı, tavanları plastik boyalı kartonpiyerlidir, mutfakta granit üstlü tezgah, lamine dolap, ankastre fırın mevcuttur, zemin seramik kaplı, duvarlar alçı üzeri kağıt kaplı, tavanlar sıvalı ve kartonpiyerlidir, banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo mevcuttur, yer ve duvarlar seramik kaplı, tavan plastik boyalıdır, wc de lavabo, hela taşı mevcuttur, yer ve duvarlar seramik kaplı, tavan plastik boyalıdır, antrede yerler seramik kaplı, duvarlar saten alçı üzeri kağıt kaplı, tavan plastik boyalı, kartonpiyerlidir, balkonda kromaj kaplı demir korkuluk mevcut olup, yerler seramik kaplıdır, ısınma doğalgazlı kalbi ile sağlanmaktadır, dairede borçlu oturmaktadır, faydalı kullanım alanı 90 m² dir, E-3 depo eklentisidir.

Adresi : Mürsel Uluç Mah. 931. Cad. No:6/3 Çankaya / ANKARA

Yüzölçümü : 90 m2

Arsa Payı : 66/774

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 31/01/2017 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15061 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR