ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451566
Şehir : Ankara / Çankaya
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 2+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/25407 ESAS
Muhammen Bedeli
:
375000 TL
İlk İhale Tarihi
:
01.12.2016 09:30
İkinci İhale Tarihi
:
29.12.2016 09:30
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA

5. İCRA DAİRESİ

2015/25407 ESAS
TAŞINMAZIN AÇİK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27384 Ada No, 46 Parsel No, KIRKKONAKLAR. MH.
Mahalle/Mevkii, I. BODRUM KAT, 9NOLU B.B. Bağımsız Bölüm
Arsa nitelikli 6 bodrum kat-zemin-ll normal katlı ana taşınmazda toplam 45 bağımsız bölüm vardır. Bina cepheleri hazır sıvalı, giriş kapısı alüminyum kayar kapı, zcmin-giriş-duvarlar-mcrdiven ve sahanlıklar mermer kaplı, merdiven yan duvarları tavana kadar sıvalı ve yağlı boyalıdır. Bodrumda kapalı otopark vardır. Bina kısmen iskan edilmiştir. Daire 1. Bodrum katta ön ve yan cepheli olup kottan dolayı zeminden daha yüksek konumdadır. 1 oda, salon, antre, mutfak, banyo, vestiyer ve 1 balkondan oluşmakladır. Eklenti depo bağımsız bölüme katılmış vaziyette olup daire 2+1 haline getirilmiştir. Doğalgazlı merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Dairenin salon ve odalarında döşeme kaplaması ile duvar boyaları, banyo ve mutfakta vitri fiye ve batarya bulunmamaktadır. Tavanı kartonpiyer süslemeli, antre zemini mermer kaplı, duvarları alçı sıvalıdır. Mutfak zemini mermer kaplı, mutfakta mermeri t tablalı tezgah, alt ve üstünde dolaplar vardır. Salon ve odanın zemini tesviye betonudur. Duvarları alçı sıvalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır, asma tavanlıdır. Mobilyalı lavabo, klozet ve duş bataryası vardır. Vestiyer odasının zemini tesviye betonudur. Duvarları alçı sıvalıdır. Deponun zemini tesviye betonudur. Duvarları alçı sıvalıdır.
Adresi : Kırkkonaklar Mh. 270. Cd. GOP Park Vadi Evleri Sitesi, No:29/9
Çankaya/ANKARA
Yüzölçümü : 125 m2.
Arsa Payı : 74/4508
İmar Durumu : Taşınmaz uygulama imar ve 81035/13 nolu kesin parselasyon planında bulunmakta olup ayrıntılı imar durumu dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı :%1
1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 09:30-09:40 arası
2. Satış Günü : 29/12/2016 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ/ANKARA
Satış şartlan :
1- İhale açık artırma sureliyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün gün sonuna kadar kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini bulmak ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan diğer alacaklar o malla temin edilmişse bu suretle rüçhanı olan alacakların mecmuundan fazla olmak ve bundan başka paraya çevirme ve paraların paylaştırılması masraflarını geçmesi şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini bulmak ve satış isteyenin alacağına rüçhanı ola^dfğer^îaSayar o malla temin edilmişse bu suretle rüçhanı olan alacakların mecmuundan fazla olmak ve fundan Başka flajaya çevirme ve paraların paylaştırılması masraflarını geçmesi şartı ile ihale olunur. /vfıci çıkmaz-.vve^a-'biı maddede yazılı şartlar gerçekleşmez ise satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, taşınmaza takdir edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacaklarında teminat göstermeleri zorunlu olup teklif vermeden önce teminatın gösterilmesi zorunludur. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin % 50 sinden az olamaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını Özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarım dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde Ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden 15 gün sonra herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, İİK. Nın 127. Maddesi gereğince gazete ilanının veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tüm ilgililere tebliğ hükmünde sayılacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/25407 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR