Yazdır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 173 metre kare çatı aralı daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00446646
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HİLAL MAH. / YILDIZ
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
: 173
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/10872 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
İlk İhale Tarihi : 23.11.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi : 21.12.2016 10:00
Muhammen Bedeli : 550000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2016/10872 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmazın tapu kaydı: Ankara İli Çankaya İlçesi Hilal Mah.ada no:27642,parsel no:8, ana taşınmaz niteliği Apartman-Beton,3.normal kat 6 nolu bağımsız bölüm,çatı arası kullanımlı mesken
Özellikleri : Ana binanın özellikleri olarak bina 27642 ada 8 parseli teşkil eden arsa üzerine inşa edilmiştir.Her türlü alt yapısı mevcut,tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen,yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış,şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir.Bina ayrık,betonarme karkas yapı nizamında 2 bodrum+zemin+3 normal kat+çatı katlı olarak inşa edilmiştir.Normal katlarında 2 dairesi olan binada,asansör,kapalı garaj,elektrik,su ve doğalgaz mevcuttur.
Satışa konu daire çatı aralı mesken vasfında olup kapısı çeliktir.Giriş katı halihazırda antre,salon,3 oda mutfak+yemek odası,wc,banyo ve 3 balkondan oluşmaktadır.Antre zemini seramik,bir oda zemini halı,salon ve diğer odaların zemini laminat parke kaplıdır.Duvarları kağıt kaplı,tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Balkonların zemini seramik kaplıdır.Pvc doğrama ile kapatılmıştır.Bir tanesi odaya kapatılmıştır. Giriş katın kullanılan net alanı 123 m² dir.Çatı katına antreden basamakları halı kaplı merdivenle çıkılmaktadır.Bu kat koridor,2 oda,ebeveyn banyo ve 2 açık terastan oluşmaktadır.Koridor ve odaların zemini laminat parke kaplıdır.Odaların duvarları kağıt kaplı tavanı eğik plak,koridor duvarları ve tavanları plastik boyalıdır.Çatı katının kullanılan net alanı 50m²dir.Genel özellikler olarak Doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılan daire,güneş görmekte olup halen mesken olarak kullanılmaktadır.Odaya katılan balkon dahil,diğer balkonlar ve açık teras hariç toplam net alanı 173 m² dir.
Adresi : Hilal Mahallesi 681.Sokak,Asil Apartmanı No:1/6 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 844,00m²
Arsa Payı : 80/844
İmar Durumu : Tek tek bağımsız bölümlere ait imar durumunun olmadığı,söz konusu bağımsız bölümün yer aldığı 27642 ada 8 sayılı parselin uygulama imar ve 81141 nolu kesin parselasyon planında ayrık nizam 4 katlı alanda kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 23/11/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 21/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10872 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR