Yazdır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450249
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BALGAT MAH. / BALGAT
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
: 72
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/14044 ESAS
İlk İhale Tarihi : 07.12.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi : 06.01.2017 10:00
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
Muhammen Bedeli : 120000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2016/14044 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmazın tapu kaydı: Ankara İli Çankaya İlçesi Balgat Mah.ada no:7231,parsel no:8,ana taşınmaz niteliği tarla ve meydanlık,bodrum kat,1 nolu bağımsız bölüm,ek 1 nolu kömürlüğü olan mesken
Özellikleri : Ana gayrimenkulun özellikleri:Bina imarın 7231 ada 8 parseli üzerine ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir.Bina bodrum+zemin+2 normal kat olmak üzere toplam 4 katlıdır.Binanın cepheleri serpme sıvalıdır.Çatısı kiremit kaplıdır.Merdiven ve bolkon korkulukları demirdir.Binanın bulunduğu semt,belediye mücavir alan sınırları içerisinde olup,her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.İhalesi yapılacak meskenin özellikleri:Bodrum kat(1) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.Daire Dr.Sadık Ahmet Caddesinden binaya bakıldığında bodrum katta ön yer almaktadır.Fiili durumda antre, 2 oda,salon,mutfak,banyo ve wc den müteşekkildir.Odalardan bir tanesi salona açılmaktadır.Daire batı yönlüdür.Giriş kapısı çelik olup iç kapıları panel kapıdır.Pencere doğramaları pwc ve ısı camlıdır.Antre ve muftak zeminleri seramik kaplı,duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Isınma projesine göre kombili sistemdir.Kalorifer tesisatı çekilmiş olup kombi ve radyatörler mevcuttur.Temiz su ve elektrik tesisatları çekilmiştir.Meskenin nef faydalı alanı 72,00m² olarak ölçülmüştür.Ek 1 nolu kömürlük eklentilidir.Yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz ve Bakanlar Kurulu sınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır.
Adresi : Balgat Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.ile 1417.Sokağın kesiştiği köşe üzerinde yer alan,Pınar Apartmanı No:37/1 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 625,00m²
Arsa Payı : 38/625
İmar Durumu : Balgat Mahallesinde bulunan imarın 7231 ada 8 sayılı parselinin 59800 nolu parselasyon planına göre 3 katlı klasik konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer(Konusu:Yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz ve Bakanlar Kurulu sınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır.) 19/08/2019 tarih 12611 yevmiye no
ve ipotek şerhi vardır.Daha fazla ayrıntı tapu kaydı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/14044 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR