Yazdır

ANKARA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447383
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AYRANCI MAH. / ÇANKAYA
: 112
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2013/18940 ESAS
Muhammen Bedeli : 280000 TL
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
İlk İhale Tarihi : 15.11.2016 15:00
İkinci İhale Tarihi : 13.12.2016 15:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
2. İCRA DAİRESİ
2013/18940 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Ankara ili Çankaya İlçesi Ayrancı Mahallesi 5867 ada 15 parsel 2. kat 15. nolu bağımsız bölüm meskendir. Borçlunun hissesi tamdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana binanın özellikleri; her türlü alt yapısı mevcut ve belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgededir. Bina 3 bodrum kat+zemin kat+3 normal kat olup betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi betopan ve taş tuğla kaplıdır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Bina giriş zemini merdiven basamakları, sahanlıklar ve merdiven yan duvarları 120 cm yüksekliğinde mermer kaplıdır. Duvarların üst kısımları ve tavan sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Normal katlarda 3'er adet olmak üzere toplam 12 daire vardır. Satışa konu bağımsız bölümün özellikleri; dairenin giriş kapısı çeliktir, daire; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre zemini mermer kaplı olup duvarları ahşap lambiri kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Antrede vestiyer bulunmaktadır. Salon ve odaların zemini ahşap parke kaplı olup duvarları ile tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfağın zemini seramik kaplı olup duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri boya yapılıdır. Tezgahı mermer olup tezgah alnı seramik kaplıdır. Tezgah alt ve üst ahşap mutfak dolapları mevcuttur. Banyonun zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı sıva üzeri boyalıdır. Küvet, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Wc'nin zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı sıva üzeri boyalıdır. Lavabo ve alaturka hela taşı bulunmaktadır. 2 adet balkon olup zemini seramik kaplıdır. İç kapılar ve pencereler ise ahşap doğrama olup ısıcamlıdır. Dairenin ısınma sistemi doğalgaz kombili kat kaloriferi şeklindedir. Kıymet takdiri esnasında, dairenin borçlunun oğlu tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir. Mahallinde yapılan ölçümde dairenin net kullanım alanı balkonlar dahil toplam 112 m2 olarak ölçülmüştür.
Adresi : Ayrancı Mahallesi Reşat Nuri Sokak No:88 Çankaya Apartmanı ÇANKAYA ANKARA
Yüzölçümü : 112 m2
Arsa Payı : 180/3120
İmar Durumu :Konut alanı kullanımlı, 4 katlı, ayrık nizam imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/11/2016 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 13/12/2016 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/18940 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR